Β’ Εθνική Μπάσκετ: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία και στους τέσσερις ομίλους

Δείτε τα τελικά αποτελέσματα για την 6η και 7η αγωνιστική της Β’ Εθνικής και στους τέσσερις ομίλους.

1ος Όμιλος – 6η αγωνιστική

Με την 6η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρόγραμμα του 1ου ομίλου της Β’ Εθνικής με τον Εθνιικό να παίρνει τη νίκη στην Κόρινθο και την ομάδα του Παπάγου να υπερασπίζεται την έδρα της.

Τα τελικά αποτελέσματα η Βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική:

ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια»-Πανελευσινιακός 66-69

ΚΑΟ Κορίνθου-Εθνικός Πειραιά 59-69

ΝΕΟ Ληξουρίου-Έσπερος Καλλιθέας 84-79

Αργοναύτης Ραφήνας-Ένωση Ιλίου 79-62

Αχαγιά 82-Νέα Κηφισιά 63-68

Παπάγου-ΦΕΑ 93-84

Ρεπό: Πεντέλη


 
ΑΓΝΗΠΥΠΚ+/-Β
1Παπάγου6514634382511
2Έσπερος6424914721910
3ΑΠΑΣ Νάξου633462419439
4Εθνικός633412419-79
5ΚΑΟ Κορίνθου633407435-289
6Αχαγιά ‘82633400458-589
7ΝΕΟ Ληξουρίου532366350168
8Αργοναύτης Τριγλ.532368356128
9ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ53239239028
10Ένωση Ιλίου624406425-198
11Πανελευσινιακός523360335257
12Νέα Κηφισιά523350353-37
13Πεντέλη514336362-266

Επόμενη αγωνιστική (7η, 28/11)

Πανελευσινιακός ΑΟ-ΚΑΟ Κορίνθου     

Εθνικός ΟΦΠΦ-ΝΕΟ Ληξουρίου               

ΠΟΚ Έσπερος-ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας               

ΑΟ Ένωση Ιλίου-ΑΕ Πεντέλης    

ΑΕ Ν.Κηφισιάς-ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια           

ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ-ΑΟ Αχαγιά 82

2ος  Όμιλος – 6η αγωνιστική

Αήττητο συνεχίζει την πορεία του το Αιγάλεω μετά και την 6η αγωνιστική, καθώς επικράτησε με 85-61 του Άρη Νικαίας. Δείτε τα αποτελέσματα στον 2ο όμιλοο της Β’ Εθνικής.

Τα τελικά αποτελέσματα η Βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική:

Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Δούκας 70-74

Αιγάλεω-Άρης Νίκαιας 84-61

Παλαιό Φάληρο-ΟΦΗ 69-45

Πανιώνιος-Μεγαρίδα 79-85

Μανδραϊκός-Μελίσσια 66-55

ΕΦΑΟΖ-Χανιά 82-74

Πρωτέας Βούλας-Ηλυσιακός 68-60


 
ΑΓΝΗΠΥΠΚ+/-Β
1Αιγάλεω6604694016812
2Μεγαρίδα6514463984811
3Πρωτέας Βούλας6424253477810
4ΕΦΑΟ Ζωγράφου6424594362310
5ΑΟΚ Χανιά633466456109
6Πανιώνιος63346345679
7Μανδραϊκός633373383-109
8ΟΦΗ633395436-419
9Παλαιό Φάληρο624379382-38
10Ηλυσιακός624416423-78
11ΚΑΟ Μελισσίων624398427-298
12Κρόνος Αγ.Δημ.624378407-298
13Δούκας624422456-348
14Άρης Νίκαιας615396477-817

Επόμενη αγωνιστική (7η, 28/11)

ΑΣΕ Δούκα-Αιγάλεω ΑΟ              

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΑΟ Π.Φαλήρου         

ΟΦΗ-Πανιώνιος ΓΣΣ      

ΝΕ Μεγαρίδος-ΓΣ Μανδραϊκός                

ΚΑΟ Μελισσίων-ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας

ΑΟΚ Χανιά-ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου

Ηλυσιακός ΑΟ-ΕΦΑΟ Ζωγράφου

3ος Όμιλος- 6η αγωνιστική

Ο Ερμής Σχηματαρίου διατήρησε το απόλυτο, επικρατώντας εντός έδρας του Έσπερου Λαμίας με 88-66, ενώ οι Ίκαροι Τρικάλων νίκησαν εκτός έδρας του Τιτάνες Παλαμά με 91-81, όπως και ο Αίολος Γόμφων Τρικάλων που “απέδρασε” από την έδρα της Αναγέννησης Καρδίτσας με 62-43.  Εύκολο έργο είχε η Νίκη Βόλου που επικράτησε του Πρωτέα Γρεβενών με 76-54 και η Δόξα Λευκάδας που νίκησε τον ΑΓΣ Ιωαννίνων με 76-59, ενώ ο ΣΚ Ιωάννινα παρότι ήταν πίσω στο πρώτο ημίχρονου (39-37), νίκησε τον Ολυμπιακό Βόλου εντός έδρας με 88-76.

Τα τελικά αποτελέσματα η Βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική:

Τιτάνες Παλαμά-Ικαροι Τρικάλων  81-91

Αναγέννηση Καρδίτσας-Αίολος Τρικάλων Γόμφοι 43-62

Ερμής Σχηματαρίου-Εσπερος Λαμίας 88-66

ΣΚ Ιωάννινα-Ολυμπιακός Βόλου 88-76

Νίκη Βόλου-Πρωτέας Γρεβενών 76-53

Δόξα Λευκάδας-ΑΓΣ Ιωαννίνων  76-59

Ρεπό: ΓΑΣ Μελίκης

*ΓΑΣ Μελίκης, ΑΓΣ Ιωαννίνων, Ικαροι Τρικάλων, Αίολος Τρικάλων-Γόμφοι, Εσπερος Λαμίας και Ολυμπιακός Βόλου έκαναν το ρεπό τους.

Η επόμενη αγωνιστική (7η, 28/11)

Ικαροι Τρικάλων-Αναγέννηση Καρδίτσας

Αίολος Τρικάλων Γόμφοι-Ερμής Σχηματαρίου

Εσπερος Λαμίας-ΣΚ Ιωάννινα

Ολυμπιακός Βόλου-Νίκη Βόλου

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Τιτάνες Παλαμά

ΓΑΣ Μελίκης-Δόξα Λευκάδας


1Ερμής Σχηματαρίου66047236510712
2Ίκαροι Τρικάλων5504183358310
3Νίκη Βόλου6424343746010
4Αίολος Τρικάλων541373287869
5Δόξα Λευκάδας63339338499
6ΣΚ Ιωάννινα633405412-79
7Τιτάνες Παλαμά624405377288
8Έσπερος Λαμίας53234633978
9Πρωτέας Γρεβενών624384417-338
10Αναγέννηση Καρδ.624324397-738
11Ολυμπιακός Βόλου514312315-36
12ΑΓΣ Ιωαννίνων514314339-256
13ΓΑΣ Μελίκη505306443-1375

4ος όμιλος 7η αγωνιστική

Ο Μακεδονικός και ο Ερμής Λαγκαδά βρίσκονται στην πρώτη θέση, αφού επικράτησαν εκτός έδρας του ΓΑΣ Κομοτηνής με 72-61 και εντός έδρας της Αρετσού Καλαμαριάς με 84-77 αντίστοιχα, ενώ ο Λεύκιππος Ξάνθης φόρτσαρε στο δεύτερο ημίχρονο και νίκησε άνετα τον ΑΟ Πολυγύρου με 90-68. Εκτός έδρας νίκη για το Πειραματικό Πεύκων που επικράτησε της ΧΑΝΘ με 76-66, ενώ εντός έδρας νίκες πέτυχαν ο Αίαντας Ευόσομου και ο ΚΣ Γέφυρας επί του ΚΑΟ Χαλκιδικής με 108-51 και του ΠΣ Ευκαρπίας με 72-53 αντίστοιχα.

Τα τελικά αποτελέσματα η Βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική:

Λεύκιππος Ξάνθης-ΑΟ Πολυγύρου   90-68

ΓΑΣ Κομοτηνή-Μακεδονικός 72

Ερμής Λαγκαδά-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς  84-77

ΧΑΝΘ-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων  76

Αίας Ευόσμου-ΚΑΟ Χαλκιδικής  49-25(20), 108-51

ΚΣ Γέφυρας-ΠΣ Ευκαρπίας 19-16(10), 36-35(20), 57-43(30), 72-53

Ρεπό: ΜΕΝΤ, Πανσερραϊκός

*Μακεδονικός, Αίας, Ευκαρπία, Λεύκιππος, Πολύγυρος και ΚΑΟΧ έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο, ενώ Μαχητές, Γέφυρα, ΜΕΝΤ, Αρετσού  και Πανσερραϊκός δύο.

Η επόμενη αγωνιστική (8η, 28/11)

Μακεδονικός-Λεύκιππος Ξάνθης

ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς-ΓΑΣ Κομοτηνή

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Ερμής Λαγκαδά

ΜΕΝΤ-ΧΑΝΘ

ΑΟ Πολυγύρου-Αίας Ευόσμου

ΚΑΟ Χαλκιδικής-ΚΣ Γέφυρας

ΠΣ Ευκαρπίας-Πανσερραϊκός

Ρεπό: Πρωτέας Γρεβενών     

1Μακεδονικός6604243398512
2Ερμής Λαγκαδά7524844731112
3Αίας Ευόσμου65150638911711
4ΧΑΝΘ743440443-311
5Μαχητές Πεύκων541358298609
6Λεύκιππος Ξάνθης633464439259
7ΠΣ Ευκαρπίας633426442-169
8Πολύγυρος624357378-218
9ΓΑΣ Κομοτηνή716405499-948
10Πανσερραϊκός523325335-107
11ΚΑΟΧ615344453-1097
12ΚΣ Γέφυρας422299275246
13Αρετσού514351387-366
14ΜΕΝΤ514321373-526

Πηγή:superbasket.gr

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Παίξε Μπάλα

σχετικά άρθρα