Β’ Εθνική Μπάσκετ: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία και στους τέσσερις ομίλους

0
95

Τα τελικά αποτελέσματα στην Β’ εθνική Μπάσκετ Ανδρών μετά και την 7 και 8 η αγωνιστική και στους τέσσερις ομίλους , η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική.

1ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής

Πανελευσινιακός 86-62 ΚΑΟ Κορίνθου

Εθνικός Πειραιά 61–64 Ληξούρι 

Έσπερος Καλλιθέας 85-60 Αργοναύτης Ραφήνας 85-60

Ένωση Ιλίου 63–59 Πεντέλη

Νέα Κηφισιά 81–86 ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια»

ΦΕΑ 78–60 Αχαγιά

Ρεπό: Παπάγου

Βαθμολογία

1. Έσπερος Καλλιθέας (5-2) 12

2. Παπάγου (5-1) 11

3. ΑΠΑΣ Τα Φανάρια (4-3) 11

4. ΚΑΟ Κορίνθου (3-4) 10

5. Εθνικός Πειραιά (3-4) 10

6. ΦΕΑ (4-2) 10

7. ΝΕΟΛ (4-2) 10

8. Ένωση Ιλίου (3-4) 10

9. Πανελευσινιακός (3-3) 9

10. Αχαγιά ’82 (2-5) 9

11. Αργοναύτης Ραφήνας (3-3) 9

12. Νέα Κηφισιά (2-4) 8

13. Πεντέλη (1-5) 7

*Έχουν κάνει το ρεπό τους Παπάγου, ΦΕΑ, ΝΕΟΛ, Αργοναύτης Ραφήνας, Νέα Κηφισιά, Πανελευσινιακός, Πεντέλη.

Επόμενη 8η αγωνιστική (5/12/2021)

ΝΕΟ Ληξουρίου-Πανελευσινιακός ΑΟ

ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας-Εθνικός ΟΦΠΦ

ΑΕ Πεντέλης-ΠΟΚ Έσπερος

ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων-ΑΕ Ν.Κηφισιάς

ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια-ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ

ΑΟ Αχαγιά 82-ΑΣ Παπάγου

Ρεπό: ΑΟ Ένωση Ιλίου

2ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής

Τα αποτελέσματα:

Δούκας 77–85 Αιγάλεω

Άρης Νίκαιας 80–75 Παλαιό Φάληρο

ΟΦΗ 91-96 (80-80 κ.α.) Πανιώνιος 

Μεγαρίδα – Μανδραϊκός 61-52

Μελίσσια – Πρωτέας Βούλας 53-60

Χανιά – Κρόνος Αγίου Δημητρίου 85-62

Ηλυσιακός – ΕΦΑΟΖ (Αναβολή)

Βαθμολογία

1.Αιγάλεω (7-0) 14

2.Μεγαρίδα (6-1) 13

3.Πρωτέας Βούλας (5-2) 12

4. Χανιά (4-3) 11

5. Πανιώνιος (4-3) 11

6. ΕΦΑΟΖ (4-2) 10

7.Μανδραϊκός (3-4) 10

8.ΟΦΗ (3-4) 10

9.Παλαιό Φάληρο (2-5) 9

10. Μελίσσια (2-5) 9

11. Κρόνος Αγίου Δημητρίου (2-5) 9

12. Δούκας (2-5) 9

13. Άρης Νίκαιας (2-5) 9

14. Ηλυσιακός (2-4) 8

Επόμενη 8η αγωνιστική (5/12/2021)

ΑΟ Π.Φαλήρου-ΑΣΕ Δούκα

Πανιώνιος ΓΣΣ-ΓΝΟ Άρης Νικαίας

ΓΣ Μανδραϊκός-ΟΦΗ

ΝΕ Μεγαρίδος-ΚΑΟ Μελισσίων

Αιγάλεω ΑΟ-ΑΟΚ Χανιά

ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου-Ηλυσιακός ΑΟ

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας

3ος όμιλος

Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής

Ικαροι Τρικάλων 85-58 Αναγέννηση Καρδίτσας

Αίολος Τρικάλων Γόμφοι 63-59 Ερμής Σχηματαρίου

Εσπερος Λαμίας 67-63 ΣΚ Ιωάννινα

Ολυμπιακός Βόλου 78- 73 Νίκη Βόλου

ΑΓΣ Ιωαννίνων 72-68 Τιτάνες Παλαμά

ΓΑΣ Μελίκης-Δόξα Λευκάδας

Ρεπό : Πρωτέας Γρεβενών

Βαθμολογία

1. Ερμής Σχηματαρίου  (6-1) 13

2. Ικαροι Τρικάλων   (6-0)  12

3. Αίολος Τρικάλων Γόμφοι  (5-1)  11

4. Νίκη Βόλου   (4-3)  11

5. Δόξα Λευκάδας    (4-3) 11

6. Εσπερος Λαμίας   (4-2)  10

7. ΣΚ Ιωάννινα   (3-4) 10

8. Τιτάνες Παλαμά   (2-5) 9

9. Αναγέννηση Καρδίτσας  (2-5)  9

10. Ολυμπιακός Βόλου   (2-4)  8

11. ΑΓΣ Ιωαννίνων    (2-4)  8

12. Πρωτέας Γρεβενών   (2-4)  8

13. ΓΑΣ Μελίκης   (0-6)   6

* Πρωτέας Γρεβενών, ΓΑΣ Μελίκης, ΑΓΣ Ιωαννίνων, Ικαροι Τρικάλων, Αίολος Τρικάλων-Γόμφοι, Εσπερος Λαμίας και Ολυμπιακός Βόλου έκαναν το ρεπό τους.

Επόμενη 8η αγωνιστική ( 5/12/2021)

Ερμής Σχηματαρίου-Ίκαροι Τρικάλων

ΣΚ Ιωάννινα-Αίολος Τρικάλων Γόμφοι

Νίκη Βόλου-Έσπερος Λαμίας

Ολυμπιακός Βόλου-Πρωτέας Γρεβενών

Αναγέννηση Καρδίτσας-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Τιτάνες Παλαμά-ΓΑΣ Μελίκης

Ρεπό: Δόξα Λευκάδας

4ος όμιλος

Μακεδονικός 78-86 Λεύκιππος Ξάνθης 

ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 88-70 ΓΑΣ Κομοτηνή

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 65-73 Ερμής Λαγκαδά 

ΜΕΝΤ 65-69 ΧΑΝΘ 65-69

ΑΟ Πολυγύρου 57- 77 Αίας Ευόσμου 

ΚΑΟ Χαλκιδικής 63-66 ΚΣ Γέφυρας 

ΠΣ Ευκαρπίας 81-79 Πανσερραϊκός

Βαθμολογία

1. Ερμής Λαγκαδά  (6-2) 14

2. Αίας Ευόσμου    (6-1) 13

3. Μακεδονικός  (6-1) 13

4. ΧΑΝΘ   (5-3)  13

5. Λεύκιππος Ξάνθης (4-3) 11

6. ΠΣ Ευκαρπίας   (4-3)   11

7. Μαχητές Πειραματικό Πεύκων   (4-2) 10

8. ΚΣ Γέφυρας  (4-2)  10

9. ΑΟ Πολυγύρου  (2-5)  9

10. ΓΑΣ Κομοτηνή   (1-7)  9

11. Πανσερραϊκός   (2-4)  8

12. ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς  (2-4) 8

13. ΚΑΟ Χαλκιδικής  (1-6)  8

14. ΜΕΝΤ   (1-5)   7

*Μακεδονικός, Αίας, Ευκαρπία, Λεύκιππος, ΠΣ Ευκαρπίας, Πολύγυρος και ΚΑΟΧ έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο, ενώ Μαχητές, Γέφυρα, ΜΕΝΤ, Αρετσού  και Πανσερραϊκός δύο.

Επόμενη αγωνιστική (5/12/2021)

Λεύκιππος Ξάνθης-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς

ΓΑΣ Κομοτηνή-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων

Ερμής Λαγκαδά-ΜΕΝΤ

Αίας Ευόσμου-Μακεδονικός

ΚΣ Γέφυρας-ΑΟ Πολυγύρου

Πανσερραϊκός-ΚΑΟ Χαλκιδικής

Ρεπό: ΧΑΝΘ, ΠΣ Ευκαρπίας