Β’ Εθνική Μπάσκετ: Οι ορισμοί των διαιτητών και το πρόγραμμα της 8ης και 9ης αγωνιστικής των τεσσάρων ομίλων

0
138

Συνεχίζεται η αγωνιστική δράση το Σαββατοκύριακο 4-5/12/2021 με την 8η και 9η αγωνιστική στους Τέσσερις ομίλους της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Μπάσκετ Ανδρών

Αναλυτικά οι ορισμοί των διαιτητών και οι κομισάριοι της Β’ Εθνικής Ανδρών, είναι:

1ος Όμλος – 8η αγωνιστική

Κυριακή 5 Δεκεμβρίου 2021

Ληξουρίου 13.30 ΝΕΟΛ-Πανελευσινιακός Καρακάσης-Τσακιράκη-Ασημακάκη (Θεοδωρόπουλος)

Ραφήνας 17.00 Αργοναύτης Τρ.-Εθνικός Ραχιώτης-Κούλης Χ.-Κούλης Κ. (Τεφτίκης)

Ν. Πεντέλης 17.00 Πεντέλη-Έσπερος Αποστολίδης Β.-Αντωνιάδης-Τζίμης (Λιμνιάτης)

Κορίνθου 17.00 ΚΑΟΚ-ΑΕ Ν. Κηφισιάς Νάστος-Ρίζος-Καραμπιτσάκος (Τρίγκα)

Νάξου 14.30 ΑΠΑΣ Νάξου «Τα Φανάρια»-ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ Κονταράτος-Τεφτίκης-Γεράνιος

Κάτω Αχαϊας 17.00 Αχαγιά 82-Παπάγου Κωνσταντινόπουλος-Αργυρούδης-Κουτσοδήμος (Θεοδοσόπουλος)

2ος Όμιλος (8η αγωνιστική)

Κυριακή 5 Δεκεμβρίου 2021

Σοφία Μπεφόν 17.00 Π. Φάληρο-Δούκας Παπαφωτίου-Ορφανός Ιορδ.-Παπαδόπουλος Χ. (Ηπιώτης)

Α. Βαρίκας 17.00 Πανιώνιος-Άρης Νίκαιας Φασόλης-Φραγκούλη-Κοτσίρης (Πετρίδης)

1ο Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-ΟΦΗ Τσακαλογιάννης-Κανελλόπουλος-Λάμπος (Παππάς)

NEM BC Arena 17.00 ΝΕ Μεγαρίδος-ΚΑΟ Μελισσίων Σπυρόπουλος-Καλογριάς-Αυγερινός (Τηγάνης)

Στ. Βενέτης 17.00 Αιγάλεω-ΑΟΚ Χανιά Μηλαπίδης-Φάκαρος-Αγγελής (Παπαδόπουλος Στ.)

Ζωγράφου 17.00 ΕΦΑΟΖ-Πρωτέας Βούλας Καραβίτης-Γρίβα-Χρηστίδης Π. (Κουλούρης)

Αγ. Δημητρίου (Ν) 19.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ηλυσιακός Ουσταμπασίδης-Χριστοδουλάκης-Λεβεντάκος (Ζώης)/ΑΝΑΒΟΛΗ 15/12, 19.00

3ος Όμιλος (8η αγωνιστική)

Κυριακή 5 Δεκεμβρίου 2021

Σχηματαρίου 17.00 Ερμής Σχηματαρίου-Ίκαροι Τρικάλων Ευφραιμίδης-Κατωτικίδης-Χατζημπαλίδης (Κάλφα)

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 Ιωάννινα ΣΚ-Αίολος Τρικάλων Τσιαπλής-Λιότσιος-Παπανικολάου Γ. (Τζιμογιάννης)

Ν. Ιωνίας 17.00 Νίκη Βόλου-Έσπερος Λαμίας Κοϊμτζόγλου-Τσαρδούλιας-Τσάνταλη (Τσιργούλας)

ΕΑΚ Βόλου 17.30 Ολυμπιακός Βόλου-Πρωτέας Γρεβενών Μπακάλης-Ξέρας-Σαρακενίδης (Γκουντέλιας)

Καρδίτσας (Π) 17.00 Αναγέννηση Καρδίτσας-ΑΓΣ Ιωαννίνων Γερακίνης-Χατζηχαρίσης-Χατζηκώστας (Τέγα)

Παλαμά 17.00 Τιτάνες Παλαμά-Μελίκη Παζώλης-Ηλιόπουλος-Καντερές (Μανάσης)

4ος Όμιλος (9η αγωνιστική)

Κυριακή 5 Δεκεμβρίου 2021

Φ. Αμοιρίδης 17.00 Λεύκιππος-Αρετσού Ντούρας-Εκίζογλου-Λαδάς (Στουπίδης)

Κομοτηνής 17.00 Κομοτηνή-Μαχητές Πειραματικού Ξενικάκς-Σελεβός-Αγραφιώτης Γρ. (Γουρτζελίδης)

ΜΕΝΤ 17.00 ΜΕΝΤ-Ερμής Λαγκαδά Ελευθεριάδης-Δέλλας-Βασιλόπουλος (Παπαδόπουλος Νικ.)

Ευόσμου 17.00 Αίας Ευόσμου-Μακεδονικός Θεοδώρου-Αγραφιώτης Ι.-Πράττος (Γκούμας)

Γέφυρας 17.00 Γέφυρα-Πολύγυρος Παπαγερίδης-Καρακώστας-Χρυσάφης (Κασαπίδης)

Σερρών 17.00 Πανσερραϊκός-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 Παπαθανασίου ΣΤ.-Ντόγκας-Αναστασιάδης Β. (Δραγκίογλου)