Β’ Εθνική Μπάσκετ Ανδρών – 3ος όμιλος: Τα τελικά αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής , η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

0
104

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Ίκαροι Τρικάλων – Νίκη Βόλου 93-88

Αίολος Τρικάλων – Ολυμπιακός Βόλου 77-58 (9/4)

Φ.Ο. Πρωτέας Γρεβενών – Γ.Σ. Έσπερος Λαμίας 91-95

Α.Γ.Σ. Ιωαννίνων – Σ.Κ. Ιωάννινα 73-79

Γ.Α.Σ. Μελίκη – Γ.Σ. Ερμής Σχηματαρίου 49-93 (9/4)

Δόξα Λευκάδας-Τιτάνες Παλαμά ΑΝΑΒΟΛΗ

Ρεπό: Αναγέννηση Καρδίτσας

Οι αγώνες αναλυτικά:

Αίολος Τρικάλων/Γόμφοι – Ολυμπιακός Βόλου 77-58

Διαιτητές: Ευφραμίδης – Ταρενίδης – Χρυσάφης

Δεκάλεπτα: 15-16, 30-36, 69-39, 77-58

Αίολος Τριλάων(Φόρος): Μόσιαλος 17 (1), Παππάς 22 (2), Ζώρζος, Ευαγγελακόπουλος, Κολότσιος 2, Τσιγγενόπουλος 2, Μοσχόπουλος 8, Ιωάννου 7 (1), Τσιακάρας, Ψύρρας 15 (3), Δέσπος 4.

Ολυμπιακός Βόλου(Βλιώρας): Νικόλης, Γκουντόπουλος 23 (1), Μουρατίδης 8 (2), Καραμήτσος 4, Σταθούρος 3 (1), Σιμάκης 6, Παρασκευάς 9, Ναμβά 5.

Γ.Α.Σ. Μελίκη – Γ.Σ. Ερμής Σχηματαρίου 49-93

Διαιτητές : Μαραμής – Γιαννουλης- Μπούγλος

Δεκάλεπτα: 9-27, 17-52, 35-78, 49-93

Γ.Α.Σ. Μελίκη(Ασλανίδης): Μόρας 11, Μωυσιδης, Στοϊτσης 3, Καρκάνιας, Τζιοβάρας 12(1), Γατόπουλος, Ιωάννου, Ρογγότης 4, Εσερπόγλου 6, Αμανατίδης, Αλευριδης 6, Πεϊμανίδης 7(1)

Γ.Σ. Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Κυριακόπουλος 12(2), Μπόρσης 2, Δουρούκης 2, Ζαρμακούπης 18, Χατζηγιαννάκης 4, Μπακέας 8(2), Καλημέρης 9, Ζορμπάνος 3(1), Βεσκούκης 14, Καρακωνσταντάκης 3(1), Χάλιος, Δημητριάδης 18

Πρωτέας Γρεβενών – Έσπερος Λαμίας 91-95

Διαιτητές: Θεοδώρου, Ξέρας, Καρακώστας.

Δεκάλεπτα: 26-18, 47-45, 68-70, 91-95

Φ.Ο. Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τζουβάρας 2, Γρίψιος 8, Κλωνάρας 12, Παπαδόπουλος 23, Σιπιτάνος 23(3), Κωνσταντίνου 3(1), Παλάσκας 6(2), Μπόζιαρης 8(1), Μαλλιούρας 4, Κυρατζής 2

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Ρούζιος 6(2), Λάππας 34(7), Τσεσμετζίδης 5(1), Αργύρης, Φύκας 11(2), Τάππος 13(1), Μπακόλιας, Τεπετίδης 21(4), Νέστορας 5

Ίκαροι Τρικάλων – Νίκη Βολου: 93-88

Διαιτητές: Γερακίνης, Παζωλης, Γεωργουλης

Δεκάλεπτα: 23-20, 39-36, 65-62, 93-88

Ίκαροι Τρικάλων (Γιασσάρης): Τσιαβές 18(2), Παπαχρήστος 4, Κατσαρές 12(4), Παρδακάς 26(3), Μπουργάνος 7(1), Τριανταφύλλου 12(3), Σπυράκος 2, Αμβράζης 12.

Νίκη Βόλου (Μαύρος -Κοσμάτος): Μπουρδάνος 6, Σιάννος, Νίκολης, Ζησόπουλος 3(1), Κουτίνας 28(1), Μόκκας 3(1), Δελετζές, Καλλές 14, Σαριμπαλίδης 10(3), Σπανόπουλος, Λόλας 19, Ξενιτίδης 5(1)

Α.Γ.Σ. Ιωαννίνων – Σ.Κ. Ιωάννινα 73-79

Διαιτητές: Κατωτικίδης-Παπανικολάου Γ.-Χατζηχαρίδης

Δεκάλεπτα: 21-21, 35-44, 50-58, 73-79

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης-Καννής): Νικολόπουλος 15(3), Γυφτάκης 4, Καννής 17(2), Βαγγέλης 2, Ιωαννίδης 3(1), Μάντζιος 15, Μητρόπουλος, Ψάλτου 17

Σ.Κ. Ιωάννινα(Παπαδόπουλος-Χαντέλης): Τσατάλας, Καραμπίνης 18(5), Κωνσταντινίδης 15, Πάντσιος 11(2), Ξιούρας 23(5), Σφουγγάρης, Σπηλιόπουλος 3, Μπαρτζώκας 9

Βαθμολογία

1 Γ.Σ. Ερμής Σχηματαρίου 40 19-2

2 Αίολος Τρικάλων/Γόμφοι 39 18-3

3 Ίκαροι Τρικάλων 37 16-5

4 Α.Γ.Σ. Ιωαννίνων 35 14-7

5 Δόξα Λευκάδας 33 13-7

6 Έσπερος Λαμίας 33 13-7

7 Νίκη Βόλου 31 9-13

8 Φ.Ο. Πρωτέας Γρεβενών 30 9-12

9 Αναγέννηση Καρδίτσας 28 7-14

10 Σ.Κ. Ιωάννινα 27` 6-15

11 Ολυμπιακός Βόλου 27 6-15

12 Τιτάνες Παλαμά 25 5-15

13 ΓΑΣ Μελίκης 23 2-19

  • Με βάση τα 21 παιχνίδια, Νίκη Βόλου και ΣΚ Ιωάννινα έχουν ένα περισσότερο, ενώ Δόξα Λευκάδας, Εσπερος Λαμίας και Τιτάνες Παλαμά ένα λιγότερο.

Η επόμενη 24η αγωνιστική (17/4/2022)

Ολυμπιακός Βόλου – Ίκαροι Τρικάλων

Έσπερος Λαμίας – Αίολος Τρικάλων

Τιτάνες Παλαμά – Φ.Ο. Πρωτέας Γρεβενών

Νίκη Βόλου – Α.Γ.Σ. Ιωαννίνων

Σ.Κ. Ιωάννινα – Γ.Α.Σ. Μελίκη

Αναγέννηση Καρδίτσας – Δόξα Λευκάδας

Ρεπό: Γ.Σ. Ερμής Σχηματαρίου