Β’ Εθνική Μπάσκετ-3ος όμιλος: Τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής , η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

0
89
Β' ΕΘΝΙΚΗ 2021 - 2022 / ΑΙΟΛΟΣ ΓΟΜΦΟΙ ΤΡΙΚΑΛΩΝ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (ΘΑΝΑΣΗΣ ΚΑΛΛΙΑΡΑΣ/EUROKINISSI)

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής , η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Κυριακή 13 Μαρτίου 2022

Ίκαροι Τρικάλων 83-69 Τιτάνες Παλαμά

Αίολος Τρικάλων 63-50 Αναγέννηση Καρδίτσας

Γ.Σ. Έσπερος Λαμιάς – Γ.Σ. Ερμής Σχηματαρίου ΑΝΑΒΟΛΗ

Ολυμπιακός Βόλου 78-87 Σ.Κ. Ιωάννινα 

Φ.Ο. Πρωτέας Γρεβενών 78-76 Γ.Σ. Νίκη Βόλου

ΑΓΣ Ιωαννίνων 79-69 Δόξα Λευκάδας

Ρεπό: ΓΑΣ Μελίκης

Οι αγώνες αναλυτικά:

Ίκαροι Τρικάλων 83-69 Τιτάνες Παλαμά

Διαιτητές: Σταματόπουλος-Δολγύρας-Μπούργλος Ι.

Δεκάλεπτα: 25-19, 43-32, 69-51, 83-69

Ίκαροι Τρικάλων(Γιασσάρης): Τσιαβές 5, Αμβράζης 20(3), Παπαχρήστος 20(2), Κατσαρές, Κάδρας 2, Παρδάκας 5, Μπουργάνος 20(2), Τριανταφύλλου 9(3), Σπυράκος 2, Τσάκαλος

Τιτάνες Παλαμά(Ασλανίδης): Τσούμας 21(2), Μανδαλάκης 19(1), Τσούμας Γ. 5, Καραδήμας 14(2), Σφακιανός 8, Αρχοντούλης 2, Μάνος, Βλάχος, Κρεμμύδας

Αίολος Τρικάλων Γόμφοι 63-50 Αναγέννηση Καρδίτσας

Διαιτητές: Γερακίνης-Ντόγκας-Χατζηχαρίσης

Δεκάλεπτα: 14-10, 35-26, 49-38, 63-50

Αίολος Τρικάλων/Γόμφοι Φόρος): Μόσιαλος 11(1), Παππάς 5(1), Ζώρζος 4, Κολότσιος 15(4), Τσιακάρας, Μοσχόπουλος 3(1), Ιωάννου 12(1), Τσιγγενόπουλος, Ψύρρας, Δέσπος 13.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Αργύρης, Χαλιμούρδας, Γεωργαντζάς 21(1), Αρκούδας 2, Αντωνίου 6, Καλλιάρας 12, Πυργιώτης, Ντίνας, Ψυχογιός 9(3)

Ολυμπιακός Βόλου 78-87 Σ.Κ. Ιωάννινα

Διαιτητές: Γκαλίδης, Καραγιώργος, Καροτσάκης

Δεκάλεπτα: 11-23, 36-49, 58-67, 78-87

Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Γκοντόπουλος 13(2), Μουρατίδης 23(4), Αναγνωστόπουλος 3(1), Ίλτσογλου 7, Σιμάκης 5, Παρασκευάς 25.

Σ.Κ. Ιωαννίνων: (Παπαδόπουλος-Χαντέλης): Τσατάλας 23(1), Ξούρας 22(5), Σπηλιόπουλος 11(1), Πάντσιος 11(2), Μπαρτζώκας 11, Σφουγγάρης 5(1), Σωτηρίου 4, Κωνσταντινίδης

Φ.Ο. Πρωτέας Γρεβενών 78-76 Γ.Σ. Νίκη Βόλου

Διαιτητές: Θεοδώρου-Μπακάλης-Σαρακενίδης

Δεκάλεπτα: 18-24, 45-45, 62-62, 78-76

Πρωτέας (Χασιώτης): Τζιουβάρας 4(1), Γρίψιος 11, Κλωνάρας 13(1), Παλάσκας, Παπαδόπουλος Ν. 9, Σιπητάνος 16(2), Κωνσταντίνου 12(3), Μπόζαρης 4, Μαλλιούρας 9, Κυρατζής.

Γ.Σ. Νίκη Βόλου(Μαύρος): Νικολής, Μπουρδάνος 5(1), Σαριμπαλίδης 19(4), Ζησόπουλος, Κουτίνας 25(1), Σπανόπουλος 6, Δελετζές, Λόλας 9, Σούλης, Ξενιτίδης 12(2).

Α.Γ.Σ. Ιωαννίνων 79-69 Δόξα Λευκάδας

Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικίδης-Παπανικολάου Γ.

Δεκάλεπτα: 15-24, 41-40, 64-58, 79-69

Α.Γ.Σ. Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Νικολόπουλος 23(6), Γυφτάκης 12(3), Παπαγιάννης, Καννής 11(2), Ιωαννίδης, Μάντζιος 11(2), Μητρόπουλος 3(1), Ψάλτου 16.

Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Κοντούδης 18(1), Κατωπόδης 2, Βαγενάς 13(3), Κεραμάνης 6(2), Κουρτίδης 20, Τζακόπουλος 6(2), Λαζάρου 4.

Βαθμολογία

1 Γ.Σ. Ερμής Σχηματαρίου 33 16-1

2 Αίολος Τρικάλων Γόμφοι 32 15-2

3 Ικαροι Τρικάλων 30 13-4

4 Δόξα Λευκάδας 29 11-7

5 Α.Γ.Σ. Ιωαννίνων 28 11-6

6 Γ.Σ. Νίκης Βόλου 26 8-10

7 Γ.Σ.Εσπερος Λαμίας 26 10-6

8 Πρωτέας Γρεβενών 24 7-10

9 Αναγέννηση Καρδίτσας 23 5-13

10 Σ.Κ. Ιωάννινα 22 5-12

11 Ολυμπιακός Βόλου 22 5-12

12 Τιτάνες Παλαμά 22 4-14

13 ΓΑΣ Μελίκης 19 2-15

  • Με βάση τα 18 παιχνίδια, Ερμής Σχηματαρίου, Αίολος Τρικάλων Γόμφοι, Ικαροι Τρικάλων, ΑΓΣ Ιωαννίνων, Πρωτέας Γρεβενών, ΣΚ Γιάννινα, Ολυμπιακός Βόλου και ΓΑΣ Μελίκης έχουν ένα λιγότερο, ενώ ο Εσπερος Λαμίας.

Επόμενη 20η αγωνιστική (20/3/2022)

Αναγέννηση Καρδίτσας – Ικαροι Τρικάλων

Γ.Σ. Ερμής Σχηματαρίου – Αίολος Τρικάλων Γόμφοι

Σ.Κ. Ιωάννινα- Γ.Σ. Εσπερος Λαμίας

Γ.Σ. Νίκης Βόλου – Ολυμπιακός Βόλου

Τιτάνες Παλαμά – Α.Γ.Σ. Ιωαννίνων

Δόξα Λευκάδας – ΓΑΣ Μελίκης

Ρεπό: Πρωτέας Γρεβενών