Β’ Εθνική Μπάσκετ-3ος όμιλος: Τα αποτελέσματα της(18ης) αγωνιστικής

0
99

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής , η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Κυριακή 6 Μαρτίου 2022

Δόξα Λευκάδας 77-65 Ικαροι Τρικάλων

Τιτάνες Παλαμά 58-63 Αίολος Τρικάλων Γόμφοι 

Αναγέννηση Καρδίτσας 74-68 Γ.Σ. Εσπερος Λαμίας 74-68

Γ.Σ.Ερμής Σχηματαρίου 77-63 Α.Σ. Ολυμπιακός Βόλου

Σ.Κ. Ιωάννινα 59-69 Γ.Σ.Νίκη Βόλου 

Γ.Α.Σ. Μελίκης 54-90 Φ.Ο. Πρωτέας Γρεβενών 

Ρεπό: Α.Γ.Σ. Ιωαννίνων

Οι αγώνες αναλυτικά:

Αναγέννηση Καρδίτσας 74-68 Γ.Σ.Έσπερος Λαμίας

Διαιτητές: Δολγύρας-Τζιοπάνος Γ.-Μπουγλός Ι.

Δεκάλεπτα: 25-13, 37-30, 52-49, 74-68.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Οικονόμου, Ψυχογιός, Πανταζής, Γεωργατζάς 17 (1), Αρκούδας 10, Πυργιώτης, Χαλιμούρδας, Τσέλιος, Αργύρης 5 (1), Αντωνίου 15 (2), Καλλιάρας 27 (1).

Γ.Σ. Έσπερος Λαμίας(Σοφογιάννης): Ρουζιός 3 (1), Λάππας 22 (3), Τσεσμετζίδης 3 (1), Διαμαντής, Παπαργυρόπουλος 8, Ευθυμίου, Μαγγελάκης, Αργύρης 2, Παππάς 10 (1), Τεπετίδης 18 (6), Νέστορας 2.

Γ.Σ. Ερμής Σχηματαρίου 77-63 Α.Σ. Ολυμπιακός Βόλου

Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικίδης-Παπανικολάου Γ.

Δεκάλεπτα: 23-13, 41-26, 64-49, 77-63.

Γ.Σ. Ερμής Σχηματαρίου(Οικονόμου-Γιαννακόπουλος): Κυριακόπουλος 19 (5), Ανδρέου, Δουρούκης 2, Ζαρμακούπης 10, Χατζηγιαννάκης 1, Καλημέρης 4, Βεσκούκης 11 (3), Καρακωνσταντάκης 6 (1), Χάλιος 4, Δημητριάδης 20 (1), Μπακέας, Καρακατσάνης.

Α.Σ.Ολυμπιακός Βόλου(Βλιώρας): Αγκρής, Νίκολης, Γκοντόπουλος 15 (1), Μουρατίδης 11 (1), Αναγνωστόπουλος 6 (2), Καραμήτσος 7 (1), Ιλτσόγλου 11, Σιμάκης 5, Ουάμπα 8.

Γ.Α.Σ. Μελίκη 54–90 Φ.Ο. Πρωτέας Γρεβενών

Διαιτητές: Ξέρας, Παζωλης, Καράκωστας

Δεκάλεπτα: 17-26, 35-44, 44-68, 54-90

Γ.Α.Σ. Μελίκη(Ασλανίδης): Μόρας 14, Μωυσιδης 11(2), Στοϊτσης 4, Καρκανιας, Τζιοβαρας 17(1), Κυριακού, Ντόβας 3(1), Ρογγότης, Εσερπογλου 1, Πεϊμανίδης, Αλευριδης 2, Ιωάννου  2

Φ.Ο. Πρωτέας Γρεβενών(Χασιώτης): Τζιουβάρας 11(3), Γρίψιος 4, Κλωνάρας 18(1), Παλάσκας 11(3), Καραγιάννης 1, Παπαδόπουλος 16, Σιπητάνος 4, Κωνσταντίνου 11(3), Μπόζιαρης 8(2), Μαλιούρας, Ασλανίδης 2, Κυρατζής 4.

Δόξα Λευκάδας 77–65 Ίκαροι Τρικάλων

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου, Μαρινάκης, Ελ Ανί

Δεκάλεπτα: 22-19, 37-37, 62-48, 77-65.

Δόξα Λευκάδας(Ζαφειρούδης): Μάνα, Σταματέλος 2, Αργυρός, Κοντούδης 15(1), Κατοπόδης 3, Βαγενάς 17(3), Κεραμάρης 2, Σκεπετάρης, Μάλφας, Κουρτίδης 33(5), Τζακόπουλος 5(1), Λαζάρου.

Ίκαροι Τρικάλων(Παπαδόπουλος): Φρυδάς, Τσιαβές 18(2), Παπαχρήστος 2, Κατσαρές, Κάδρας 3, Παρδακάς 11(2), Μπουργανός 7(1), Τριανταφύλλου 6, Σπυράκος 6, Νταλός, Αμβράζης 12, Τσάκαλος.

Τιτάνες Παλαμά 58-63 Αίολος Τρικάλων/Γόμφοι

Διαιτητές: Ελευθεριάδης Πλ.-Παπαγεωργίου-Λαδάς

Δεκάλεπτα: 19-13, 25-27, 40-44, 58-63

Τιτάνες Παλαμά (Πανάρας): Τσούμας Γ. 3, Μάνος 2, Κρεμμύδας 1, Καραδήμας 8, Σφακιανός 4, Ξένος, Τσούμας Σ. 18(1), Φαλιάκης, Μανδαλάκης 22, Αρχοντούλης, Βλάχος.

Αίολος Τρικάλων/Γόμφοι (Φόρος): Ζώρζος 2, Μόσιαλος 10, Κολότσιος 8(1), Ευαγγελακόπουλος, Παππάς 9(1), Τσιάκρας, Ιωάννου 2, Τσιγγενόπουλος, Ψύρρας 15(1), Θέος, Δέσπος 17.

ΣΚ Ιωάννινα 59-69 Γ.Σ. Νίκη Βόλου

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Παπαθανασίου, Δέλλας

Δεκάλεπτα: 12-24, 27-35, 46-51, 59-69

Σ.Κ. Ιωαννίνων(Παπαδόπουλος): Μπαρτζώκας 2, Τσατάλας 23(1), Σωτηρίου, Καραμπίνης 2, Κωνσταντινίδης 15, Πάντσιος 2, Ξιούρας 10(3), Σφούγγαρης, Σπηλιόπουλος 5(1).

Γ.Σ. Νίκη Βόλου(Μαύρος-Κοσμάτος): Νίκολης, Μπουρδάνος 16(2), Κουτίνας 17(3), Μπουσκολίτης 4(1), Δελετζές, Καλλές 13, Σαριμπαλίδης 4, Σπανόπουλος 2, Λόλας 12, Ξενιτίδης 1

Βαθμολογία

1 Γ.Σ.Ερμής Σχηματαρίου  16-1  33   

2 Αίολος Τρικάλων Γόμφοι 14-2  30    

3 Δόξα Λευκάδας    11-6   28   

4 Ίκαροι Τρικάλων   12-3   27 

5 Γ.Σ. ’Εσπερος Λαμίας   11-5   26  

6 Γ.Σ.Νίκη Βόλου  8-9     25     

7 Α.Γ.Σ. Ιωαννινών 15-9   24   

8 Φ.Ο. Πρωτέας Γρεβενών  6-10   22    

9 Α.Σ. Ολυμπιακός Βόλου   5-11    21   

10 Αναγέννηση Καρδίτσας    5-11   21 

11 Τιτάνες Παλαμά    4-13    21    

12 Γ.Α.Σ. Μελίκης 2-15  19     

13 Σ.Κ. Ιωάννινα  3-12  18

* ’Εσπερος Λαμίας, Αίολος Τρικάλων Γόμφοι, Πρωτέας Γρεβενών, Ολυμπιακός Βόλου, Αναγέννηση Καρδίτσας έχουν ένα λιγότερο,  ενώ ΑΓΣ Ιωαννίνων, ΣΚ Ιωάννινα και Ικαροι Τρικάλων δύο.

Επόμενη 19η αγωνιστική (13/3/2022)

Ίκαροι Τρικάλων – Τιτάνες Παλαμά

Αίολος Τρικάλων/Γόμφοι – Αναγέννηση Καρδίτσας

Γ.Σ. Έσπερος Λαμίας – Γ.Σ. Ερμής Σχηματαρίου

Α.Σ. Ολυμπιακός Βόλου – Σ.Κ. Ιωάννινα

Φ.Ο. Πρωτέας Γρεβενών – Γ.Σ. Νίκη Βόλου

Α.Γ.Σ. Ιωαννίνων – Δόξα Λευκάδας

Ρεπό: Γ.Α.Σ. Μελίκης