Β’ Εθνική-3ος όμιλος: Τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής , η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

0
335

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής , η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Κυριακή 3 Απριλίου 2022

Σ.Κ. Ιωάννινα 77-78 Ίκαροι Τρικάλων

Νίκη Βόλου 67-77 Αίολος Τρικάλων

Ολυμπιακός Βόλου 81-61 Γ.Σ. Έσπερος Λαμίας

Δόξα Λευκάδας 74-56 Φ.Ο. Πρωτέας Γρεβενών

Ερμής Σχηματαρίου 104-84 Α.Γ.Σ. Ιωαννίνων

Αναγέννηση Καρδίτσας 63-46 ΓΑΣ Μελίκη

Ρεπό:

Οι αγώνες αναλυτικά:

Αναγέννηση Καρδίτσας 63–46 Μελίκη

Διαιτητές: Παζώλης-Γεωργούλης-Μπουγλός Ι.

Δεκάλεπτα: 16-7, 32-21, 47-31, 63-46

Αναγέννηση Καρδίτσας(Κρομμύδας): Πυργιώτης, Ψυχογιός 6(2), Παπακώστας, Γεωργαντζάς 6(1), Αρκούδας 21, Παπαστολόπουλος, Χαλιμούρδας, Αργύρης 5, Αντωνίου 19(1), Ντίνας, Τουφεξής, Οικονόμου 6

ΓΑΣ Μελίκη(Ασλανίδης): Τζιοβάρας 12(1), Κυριακού 3(1), Μόρας 6, Μωϋσίδης 4(1), Καρκάνιας, Ρογγότης 4, Αμανατίδης 2, Αλευρίδης 4, Στοϊτσης 7(1), Γατόπουλος, Εσερπόγλου 4, Πεϊμανίδης

Ολυμπιακός Βόλου 81 -61 Γ.Σ. Έσπερος Λαμίας

Διαιτητές: Γερακίνης-Πράττος-Αναστασιάδης Β.

Δεκάλεπτα: 19-10, 37-30, 62-45, 81-61

Ολυμπιακός Βόλου(Βλιώρας): Αγκρής, Νίκολης, Γκοντόπουλος 20 (4), Μουρατίδης 16 (2), Αναγνωστόπουλος 9 (3), Καραμήτσος, Ίλτσογλου 11 (3), Σταθούρος, Σιμάκης 11 (1), Παρασκευάς 13 (1), Γουάμπα 1.

Γ.Σ. Έσπερος Λαμίας(Σοφογιάννης): Ρούσιος 3 (1), Λάππας 22 (4), Τσεσμετζίδης 3 (1), Παπασπύρος 3 (1), Αργύρης, Ρίκος, Φύκας 8 (1), Παπαργυρόπουλος 8, Πάππος 7, Μπακόλιας, Τενετίδης 7 (1), Νέστορας.

Δόξα Λευκάδας 74-56 Φ.Ο. Πρωτέας Γρεβενών

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης-Τσακιράκη-Μακρόπουλος

Δεκάλεπτα: 20-7, 45-24, 59-40, 74-56

Δόξα Λευκάδας(Ζαφειρούδης): Σκληρός, Aργυρός, Kοντούδης 12, Kατωπόδης 6(2), Bαγενάς 8, Kεραμάρης 11(2), Σκεπετάρης, Mάλφας 2,Kουρτίδης 15(2), Tζακόπουλος 5(1), Kαραγιαννίδης 15, Λαζάρου

Φ.Ο. Πρωτέας Γρεβενών(Xασιώτης): Tζιουβάρας 6(2), Γρίψιος 4(1), Kλωνάρας 17(2), Παλάσκας 6(2), Παπαδόπουλος 11, Σιπητάνος 3, Kωνσταντίνου, Mπόζιαρης 5, Mαλιούρα 1, Aσλανίδης, Kυρατζής, Kαραγιάννης 3(1).

Νίκη Βόλου 67-77 Αίολος Τρικάλων:

Διαιτητές: Μαραμής,  Παπαθανασίου,  Δέλλας

Δεκάλεπτα 18-20, 31-41, 53-66, 67-77

Νίκη Βόλου(Μαύρος-Κοσμάτος): Νίκολης 9(1), Μπουρδάνος 13, Τουτουτζόγλου, Ζησόπουλος,  Κουτίνας 21(1), Μπαντέλης,  Δελετζές 5(1), Καλλές 1, Σπανόπουλος,  Λόλας 9, Σούλης 2, Ξενιτίδης 7.

Αίολος Τρικάλων(Φόρος): Μόσιαλος 7(1), Παππάς 16(3), Ζώρζος, Κολότσιος 5(1), Τσιγγενόπουλος 4, Μοσχόπουλος, Ιωάννου 2, Ψύρρας 16(2), Θέος 19(1), Δέσπος 8.

Ιωάννινα Σ.Κ. 76- 78 Ίκαροι Τρικάλων

Διαιτητές: Λόρτος, Αγραφιώτης, Τσάνταλη

Δεκάλεπτα: 14-20, 29-47, 47-59, 76-78

Ιωάννινα Σ.Κ.(Παπαδόπουλος-Χαντέλης): Tσατάλας 22(1), Πάντσιος 21(6), Μπαρτζώκας 10, Ξιούρας 8(1), Κωνσταντινίδης 8, Καραμπίνης 4, Σφουγγάρης 3(1)

Ίκαροι Τρικάλων(Γιασσάρης): Τσιαβές 5, Παπαχρήστος 17(3), Κατσαρές 5, Κάδρας 10, Παρδακάς 17(4), Μπουργανός 11(1), Τριανταφύλλου, Αμβράζης 14.

Ερμής Σχηματαρίου 104-84 ΑΓΣ Ιωαννίνων

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Μπούκας-Ουσταμπασίδης.

Δεκάλεπτα: 28-14, 61-37, 75-57 100-84.

Ερμής Σχηματαρίου(Οικονόμου-Γιαννακόπουλος): Κυριακόπουλος 23 (5), Μπόρσης, Δουρούκης 5 (1), Ζαρμακούπης 17 (1), Χατζηγιαννάκης, Καλημέρης 10, Βεσκούκης 25 (3), Καρακωνσταντάκης 15 (3), Χάλιος, Δημητριάδης 2, Μπακέας 3 (1), Ζορμπάνος.

ΑΓΣ Ιωαννίνων(Τσουκανέλης-Καννής): Νικολόπουλος 11 (2), Γυφτάκης 13 (2), Γκατζέλης, Καννής 7 (1), Μυλωνάς 2, Βαγγέλης 22, Ιωαννίδης 10 (3), Παππάς, Ψάλτου 19.

Βαθμολογία

1 Γ.Σ. Ερμής Σχηματαρίου 38 18-2


2 Αίολος Τρικάλων/Γόμφοι 37 17-3


3 Ικαροι Τρικάλων 35 15-5


4 Δόξα Λευκάδας 33 13-7


5 ΑΓΣ Ιωαννίνων 33 13-7


6 Νίκη Βόλου 30 9-12


7 Γ.Σ. Εσπερος Λαμίας 29 11-7


8 Πρωτέας Γρεβενών 29 9-11


9 Αναγέννηση Καρδίτσας 28 7-14


10 Ολυμπιακός Βόλου 26 6-14


11 Σ.Κ. Ιωάννινα 25 5-15


12 Τιτάνες Παλαμά 25 5-15


13 ΓΑΣ Μελίκης 22 2-18


*Με βάση τα 20 παιχνίδια, Νίκη Βόλου και Αναγέννηση Καρδίτσας έχουν ένα περισσότερο, ενώ ο Εσπερος Λαμίας δύο λιγότερα.

Η επόμενη 23η αγωνιστική 10/4/2022)

Ίκαροι Τρικάλων – Νίκη Βόλου

Αίολος Τρικάλων – Ολυμπιακός Βόλου

Πρωτέας Γρεβενών – Γ.Σ. Έσπερος Λαμίας

ΑΓΣ Ιωαννίνων – Σ.Κ. Ιωάννινα

ΓΑΣ Μελίκη – Ερμής Σχηματαρίου

Δόξα Λευκάδας – Τιτάνες Παλαμά