Super League 2: Τα αποτελέσματα(12/3) , η βαθμολογία το υπόλοιπο πρόγραμμα και η επόμενη αγωνιστική

0
147

Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής στους αγώνες που διεξήχθησαν το Σάββατο 12 Μαρτίου , η βαθμολογία και το πρόγραμμα της Κυριακής 13 Μαρτίου 2022.

Βόρειος όμιλος

Σάββατο 12 Μαρτίου 2022

Ολυμπιακός Βόλου 1–0 Α.Ο. Ξάνθης(14:45)

Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Β’ 0–0 Π.Ο. Τρίγλιας(Ηρακλής)((17:000)

Κυριακή 13 Μαρτίου 2022

Α.Ε.Λ. – Απόλλων Πόντου(14:45)

Αλμωπός Αρδιαίας – Α.Ο. Καβάλας(14:45)

Απόλλων Λάρισας – Ν.Π.Σ. Βέροιας(14:45)

ΠΑΟΚ Β’ – Πιερικός(14:45)

Α.Ο. Τρίκαλα – Αναγέννηση Καρδίτσας(14:45)

Νίκη Βόλου – Θεσπρωτός(14:45)

Ρεπό: Πανσερραϊκός

Βαθμολογία

1 Ν.Π.Σ. Βέροιας 49

2 Α.Ε.Λ. 46

3 Αναγέννηση Καρδίτσας 40

4 Α.Ο. Ξάνθης 36

5 Π.Ο. Τρίγλια(Ηρακλής) 33

6 Νίκη Βόλου 32

7 Αλμωπός Αριδαίας 30

8 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Β’ 29

9 ΠΑΟΚ Β’ 29

10 Θεσπρωτός 24

11 Απόλλων Λάρισας 22

12 Απόλλων Πόντου 20

13 Α.Ο. Τρίκαλα 20

14 Πανσερραϊκός 20

15 Πιερικός 19

16 Ολυμπιακός Βόλου 19

17 Α.Ο. Καβάλας 15

*1ηθέση Πρόκριση – Super League 2 (Τελική Φάση)

**14ηθέση-17ηθέση Υποβιβασμός

Επόμενη 25η αγωνιστική(19-20/3/2022)

Σάββατο 19 Μαρτίου 2022(15:00)

Α.Ο. Ξάνθης – ΠΑΟΚ Β'(14:45)

Ν.Π.Σ. Βέροιας – Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Β'(17:00)

Κυριακή 20 Μαρτίου 2022

Α.Ο. Καβάλας – Νίκη Βόλου(14:45)

Θεσπρωτός – Ολυμπιακός Βόλου(14:45)

Πιερικός – Α.Ο. Τρίκαλα(14:45)

Αναγέννηση Καρδίτσας – Α.Ε.Λ.(14:45)

Ρεπό: Αλμωπός Αριδαίας

Νότιος όμιλος

Σάββατο 12 Μαρτίου 2022

Αστέρας Βλαχιώτη 3–1 Παναθηναϊκός Β'(14:45)

ΠΑΕ Χανιά 2–1 ΑΕΚ Β'(14:45)

Κυριακή 13 Μαρτίου 2022

Α.Ο. Αιγάλεω – Λεβαδειακός(14:45)

Γ.Σ. Διαγόρας Ρόδου – Π.Σ. Καλαμάτα(14:45)

Α.Π.Σ. Ζακύνθου – Α.Ε. Κηφισιάς(14:45)

Ο.Φ. Ιεράπετρας – Α.Ο. Επισκοπής(14:45)

Γ.Σ. Εργοτέλης 88′ – Καραϊσκάκης Άρτας(14:45)

Γ.Σ. Καλλιθέας – Α.Σ. Ρόδος(17:00)

Ρεπό: Π.Α.Σ.Α. Ηρόδοτος

Βαθμολογία

1 Λεβαδειακός 44

2 Π.Σ. Καλαμάτας 41

3 ΠΑΕ Χανιά 40

4 Α.Ε. Κηφισιάς 39

5 Γ.Σ. Καλλιθέας 39

6 Α.Ο Αιγάλεω 35

7 ΑΕΚ Β’ 34

8 Γ.Σ. Εργοτέλης 88′ 32

9 Α.Ο. Επισκοπής 31

10 Παναθηναϊκός Β ‘ 26

11 Ο.Φ. Ιεράπετρας 26

12 Διαγόρα Ρόδου 22

13 Καραϊσκάκης Άρτας 21

14 Α.Σ. Ρόδος 20

15 Π.Α.Σ.Α. Ηρόδοτος 20

16 Αστέρας Βλαχιώτη 18

17 Α.Π.Σ. Ζακύνθου 13

*1ηθέση Πρόκριση – Super League 2 (Τελική Φάση)

**14ηθέση-17ηθέση Υποβιβασμός

Επόμενη 25η αγωνιστική(19-20/3/2022)

Σάββατο 19 Μαρτίου 2022

Παναθηναϊκός Β’ – Γ.Σ. Διαγόρας Ρόδου(14:45)

ΑΕΚ Β΄ – Α.Π.Σ. Ζακύνθου(14:45)

Κυριακή 20 Μαρτίου 2022

Καραϊσκάκης Άρτας – Αστέρας Βλαχιώτη(14:45)

Π.Σ. Καλαμάτας – ΠΑΕ Χανιά(14:45)

Α.Ε. Κηφισιάς – Ο.Φ. Ιεράπετρας(14:45)

Α.Ο. Επισκοπής – Γ.Σ. Καλλιθέας(14:45)

Α.Σ. Ρόδος – Α.Ο. Αιγάλεω(14:45)

Λεβαδειακός – Π.Α.Σ.Α. Ηρόδοτος(14:45)

Ρεπό: Γ.Σ. Εργοτέλης 88′