Super League 2: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της 7ης αγωνιστικής(11/12)

0
167

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία μετά και την 7η αγωνιστική και η επόμενη.

Βόριεος όμιλος

Σάββατο, 11 Δεκεμβρίου 2021 (14:45)

Ν.Π.Σ.Βέροιας 5-1 Απόλλων Λάρισας

Απόλλων Πόντου-ΑΕΛ (αναβολή)

Πιερικός 0-0 ΠΑΟΚ Β’

Α.Ο.Ξάνθης 2-0 Ολυμπιακός Βόλου

Θεσπρωτός 2-0 Νίκη Βόλου

Καβάλα 0-6 Αλμωπός Αριδαίας

Κυριακή, 12 Δεκεμβρίου 2021 (14:45)

Τρίγλια-Ολυμπιακός Β’

Αναγέννηση Καρδίτσας-Τρίκαλα

Ρεπό: Πανσερραϊκός

Βαθμολογία

1 Ν.Π.Σ. Βέροιας 17

2 Α.Ο Ξάνθης 16

3 Αλμωπός Αριδαίας 12

4 Ολυμπιακός Β’ 11

5 Θεσπρωτός 9

6 ΠΑΟΚ Β’ 9

7 Αναγέννηση Καρδίτσας 9

8 Νίκη Βόλου 9

8 Α.Ε.Λ 8

10 Π.Ο. Τρίγλιας 8

11 Πιερικός 8

12 Α.Ο. Τρίκαλα 7

13 Πανσερραϊκός 6

14 Ολυμπιακός Βόλου 5

15 Απόλλων Πόντου 4

16 Απόλλων Λάρισας 2

17 Α.Ο. Καβάλας

1η Θέση Πρόκριση – Super League 2 (Τελική Φάση)

14η θέση-17η θέση Υποβιβασμός

Η επόμενη 8η αγωνιστική(15-16/12/2021)

Βόρειος όμιλος

Τετάρτη, 15 Δεκεμβρίου 2021 (15:00)

Ολυμπιακός Βόλου-Θεσπρωτός

ΠΑΟΚ Β’-Α.Ο.Ξάνθης

Α.Ο.Τρίκαλα-Πιερικός

ΑΕΛ-Αναγέννηση Καρδίτσας

Απόλλων Λάρισας-Απόλλων Πόντου

Ολυμπιακός Β’-Ν.Π.Σ.Βέροιας

Πανσερραϊκός- Π.Ο.Τρίγλιας

Πέμπτη 16 Δεκεμβρίου 2021

Νίκη Βόλου Α.Ο. Καβάλα

Ρεπό: Αλμωπός Αριδαίας

Νότιος όμιλος

Σάββατο, 11 Δεκεμβρίου 2021 (14:45)

Επισκοπή 0-1 Ο.Φ. Ιεράπετρας 

Κηφισιά-Ζάκυνθος (αναβολή)

Καλαμάτα 2-0 Διαγόρας Ρόδου

Καραϊσκάκης Άρτας 3-2 Εργοτέλης 

Λεβαδειακός 1-0 Αιγάλεω

Ρόδος-Καλλιθέα (αναβολή)

Κυριακή, 12 Δεκεμβρίου 2021 (14:45)

ΑΕΚ Β’-Χανιά

Παναθηναϊκός Β’-Αστέρας Βλαχιώτη

Ρεπό: Ηρόδοτος

Βαθμολογία

1 Λεβαδειακός 17

2 ΑΕΚ Β’ 13

3 Ρόδος 12

4 Καλλιθέα 12

5 Αιγάλεω 10

6 Κηφισιά 10

7 Εργοτέλης 10

8 Καλαμάτα 9

9 Α.Ο Χανίων 8

10 Διαγόρας Ρόδου 8

11 Καραισκάκης Άρτας 7

12 Ηρόδοτος 5

13 Ο.Φ.Ιεράπετρας 5

14 Αστέρας Βάχιώτη 4

15 Παναθηναικός Β’ 4

16 Επισκοπή 4

17 Ζάκυνθος 0

1η Θέση Πρόκριση – Super League 2 (Τελική Φάση)

14η θέση-17η θέση Υποβιβασμός

Η επόμενη 8η αγωνιστική(15-16/12/2021)

Νότιος όμιλος

Τετάρτη, 15 Δεκεμβρίου 2021 (15:00)

Ζάκυνθος-ΑΕΚ Β’ (14:00)

Χανιά-Καλαμάτα (14:30)

Αστέρας Βλαχιώτη-Καραϊσκάκης Άρτας

ΟΦ Ιεράπετρας-Κηφισιά

Καλλιθέα-Επισκοπή

Αιγάλεω-Ρόδος

Ηρόδοτος-Λεβαδειακός

Διαγόρας Ρόδου – Παναθηναϊκός Β’

Ρεπό: Εργοτέλης