Super League 2: Ντέρμπι Ν.Π.Σ. Βέροιας-Α.Ε.Λ. και Λεβαδειακός-Γ.Σ. Καλλιθέας

0
60

Δείτε το σημερινό πρόγραμμα της 23ης αγωνιστικής της Super League 2.

Δύο μεγάλα ντέρμπι που κρίνουν και τις πρώτες θέσεις σε κάθε όμιλο διεξάγονται σήμερα στο πλαίσιο της 23ης εμβόλιμης αγωνιστικής της Super League 2.

Συγκεκριμένα, για τον πρώτο όμιλο παίζουν η Βέροια με την ΑΕΛ και για τον δεύτερο ο Λεβαδειακός υποδέχεται την Καλλιθέα.

Από εκεί και πέρα, έχουμε τους αγώνες Αναγέννηση Καρδίτσας-ΠΑΟΚ Β’ και Πανσερραϊκός-Ολυμπιακός Β’ για τον Βορρά, ενώ για τον Νότο ο Παναθηναϊκός Β’ υποδέχεται τον Εργοτέλη και η ΑΕΚ Β’ φιλοξενεί τον Διαγόρα.

Το πρόγραμμα της 23ης αγωνιστικής (15:00)

Τετάρτη, 9 Μαρτίου 2022

Βόρειος όμιλος

Θεσπρωτός – Αλμωπός Αριδαίας

Α.Ο. Ξάνθη – Νίκη Βόλου

Πιερικός – Ολυμπιακός Βόλου ΑΝΒ.

Αναγέννηση Καρδίτσας – ΠΑΟΚ Β’

Απόλλων Πόντου – Α.Ο. Τρίκαλα

Ν.Π.Σ Βέροιας – Α.Ε.Λ. (15:30)

Π.Ο. Τρίγλια(Ηρακλής) – Απόλλων Πόντου

Πανσερραϊκός – Ολυμπιακός Β’

Ρεπό: Α.Ο. Καβάλας

Νότιος όμιλος

Παναθηναϊκός Β’ – Εργοτέλης

Π.Σ. Καλαμάτας – Αστέρας Βλαχιώτη

ΑΕΚ Β’ – Γ.Σ. Διαγόρας Ρόδου

Α.Ε. Κηφισιάς – ΠΑΕ Χανιά

Α.Ο. Επισκοπής – Α.Π.Σ Ζακύνθου

Α.Σ. Ρόδος – Ο.Φ. Ιεράπετρας

Λεβαδειακός – Γ.Σ. Καλλιθέας

Π.Α.ΣΑ. Ηρόδοτος – Α.Ο. Αιγάλεω

Ρεπό: Καραϊσκάκης Άρτας

Η επόμενη (24η) αγωνιστική(12-13/3/2022)

Βόρειος όμιλος

Σάββατο 12 Μαρτίου 2022

Νεάπολης, Ολυμπιακός Βόλου – Α.Ο. Ξάνθης (14.45 ΕΡΤ3)

ΠΚ Ρέντη, Ολυμπιακός Β’ – Π.Ο.Τρίγλια(Ηρακλής) (17.00 ΕΡΤ3)

Κυριακή Κυριακή 13 Μαρτίου 2022

Φιλιππούπολης, Απόλλων Λάρισας – Ν.Π.Σ. Βέροιας (14.45, ERTSPORTS)

Αλκαζάρ, Α.Ε.Λ. – Απόλλων Πόντου (14.45)

Τρικάλων, Α.Ο. Τρίκαλα – Αναγέννηση Καρδίτσας (14.45)

Μακεδονικού, ΠΑΟΚ Β’ – Πιερικός (14.45)

Νεάπολης, Νίκη Βόλου – Θεσπρωτός (14.45)

Αριδαίας, Αλμωπός Αριδαίας – Καβάλα (14.45)

Ρεπό: Πανσερραϊκός

Νότιος όμιλος

Σάββατο 12 Μαρτίου 2022

Περιβολίων, ΠΑΕ Χανιά – ΑΕΚ Β’ (14.45)

Σπάρτης, Αστέρας Βλαχιώτη – Παναθηναϊκός Β’ (14.45, ERTSPORTS)

Κυριακή 13 Μαρτίου 2022

Στ. Μαυροθαλασσίτης, Α.Ο. Αιγάλεω – Λεβαδειακός (14.45, ΕΡΤ3)

Ρόδου, Γ.Σ. Διαγόρας – Π.Σ. Καλαμάτας (14.45)

Καλλιθέας, Γ.Σ. Καλλιθέας – Α.Σ. Ρόδος (14.45, ERTSPORTS)

Βουζουνεράκειο, Ο.Φ. Ιεράπετρας – Α.Ο. Επισκοπής (14.45)

Ζακύνθου, Α.Π.Σ. Ζακύνθου – Α.Ε. Κηφισιάς (14.45)

Παγκρήτιο, Γ.Σ. Εργοτέλης 88′ – Καραϊσκάκης Άρτας (14.45)

Ρεπό: Π.Α.Σ.Α. Ηρόδοτος

Πηγή Sport-fm.gr