“Τελικός” παραμονής για τον Καραϊσκάκη Άρτας

0
157

Στην προτελευταία αγωνιστική του μπαίνει το μίνι πρωτάθλημα για την παραμονή, το οποίο συνεχίζεται το Σάββατο (15/5), με το ενδιαφέρον να επικεντρώνεται σε δύο αγώνες

Στη Λάρισα και πιο συγκεκριμένα στην Φιλιππούπολη, ο τοπικός Απόλλωνας αντιμετωπίζει τον Καραϊσκάκη Άρτας για την 4η αγωνιστική των πλέι άουτ της Super League 2.

Οι «κυανόλευκοι» του Κώστα Φραντζέσκου θέλουν μόλις έναν βαθμό, προκειμένου να οριστικοποιήσουν την αποφυγή της 11ης θέσης. Όσον αφορά τους «πράσινους» του Γιάννη Μάγγου μετά τη τεράστια νίκη ανατροπή στην Δράμα επί της Δόξας καθώς και τις εμφανίσεις στα τελευταία παιχνίδια, δείχνουν παλμό και σφυγμό ενώ αναζητούν το δεύτερο σερί «διπλό» τους , στην προσπάθεια που κάνουν για να παραμείνουν στην κατηγορία.

Απόλλων Λάρισας

Από αγωνιστικής πλευράς, σίγουρα απόντες θα είναι οι τραυματίες Γκόλιας, Σούλτσε και Μπάμπης και ο τιμωρημένος Μόρας, ενώ όλοι οι υπόλοιποι παίκτες θα βρίσκονται στη διάθεση του τεχνικού Κώστα Φραντζέσκου.

Καραϊσκάκης Άρτας

Ο Γιάννης Μάγγος ανακοίνωσε την αποστολή που αποτελείται από τους εξής ποδοσφαιριστές. Αναλυτικά Σοιλεμέζογλου (1), Μπουργάνης (16), Huanderson (77), Θεολόγου (2), Van Iperen (3), Χατζηδίμπας (4), Rubanguka (6), Γαλεάδης (7), Νταλακούρας (8), Δούμτσιος (9), Δερμιτζάκης (14), Μαύρου (18) , Κορέλας (19), Ναζίμ (21), Τάμπας (22), Μπεκατώρος (23), Μπρέμπος (26), Πάνος (28), Φετεινίδης (37), Τσούτσης (44), Rooney (90), Lovric (95), Gregorio (97), Ngomba (99).

Εκτός αποστολής έμειναν οι Γυφτοκώστας (11), Παπανίκου (24), Παππάς (27), Μαραθωνίτης (17), Κόκας (33), Κλιγγόπουλος (88),Μπότσαρης (13), Νασιμέντο (12), Καζέλης (20).

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ Ο ΚΟΥΜΠΑΡΑΚΗΣ
Η ΚΕΔ ανακοίνωσε τους διαιτητές που θα διευθύνουν τις αυριανές αναμετρήσεις της 4ης αγωνιστικής των play out στο πρωτάθλημα της Super League 2. Την αναμέτρηση του Απόλλωνα Λάρισας με την Α.Ε. Καραϊσκάκης, θα διευθύνει ο κ. Κουμπαράκης.

Βοηθοί: Χατζηνάκος (Δράμας), Μωυσιάδης (Ηπείρου)

4ος: Χ. Βεργέτης (Αρκαδίας)

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

14:45 Τρίκαλα – Δόξα Δράμας 
14:45 Απόλλων Λάρισας – Καραϊσκάκης
14:45 ΟΦ Ιεράπετρας – Παναχαϊκή