Πρόκριση στον β’ προκριματικό του Europa Conference League για την Σουντούβα του Γιαννίκογλου

0
206

Την πρόκρισή της στoυς β’  προκριματικούς του Conference League πανηγυρίζει η ομάδα της Σουντούβα από το απόγευμά της Πέμπτης.

Η Σουντούβα είχε επικρατήσει της Λετονικής Βαλβιέρα στο πρώτο ματς με 2-1 ενώ χθες έμειναν στη λευκή ισοπαλία, παίρνοντας με αυτό τον τρόπο η Λιθουανική ομάδα το εισιτήριο για την επόμενη φάση. Πλέον η Σουντούβα θα βρει στο δρόμο της την Ράκοβ Τσεστόχοβα από την Πολωνία στις 22 – 29 Ιουλίου.

Βασικός κίπερ και στα δύο παιχνίδι της Σουντούβα ήταν ο Μάκης Γιαννίκογλου.

Τα αποτέλεσμα των ρεβάνς του Α΄ προκριματικού και τα ζευγάρια της επόμενης φάσης.

Ολοκληρώθηκε ο Α’ προκριματικός γύρος του Europa Conference League και σχηματίστηκαν τα ζευγάρια του β’  προκριματικού όπου θα συμμετάσχουν ΑΕΚ και Άρης.

Τα αποτέλεσμα των ρεβάνς του Α’ προκριματικού γύρου:

Νιουτάουν (Ουαλία) – ΝΤΑΝΤΑΛΚ (Ιρλανδία) 0-1 (0-4)

ΑΡΑΡΑΤ ΕΡΕΒΑΝ (Αρμενία) – Φεχερβάρ (Ουγγαρία) 2-0 (1-1)

Στρούγκα (Βόρεια Μακεδονία) – ΛΙΕΠΑΓΙΑ (Λετονία) 1-4 (1-1)

Γκάγκρα (Γεωργία) – ΣΟΥΤΙΕΣΚΑ (Μαυροβούνιο) 1-1 (0-1)

ΚΑΟΥΝΟ ΖΑΛΓΚΙΡΙΣ (Λιθουανία) – Γιουρόπα (Γιβραλτάρ) 2-0 (0-0)

ΚΟΥΟΠΙΟ (Φινλανδία) – Νόα (Αρμενία) 5-0 (0-1)

Ουράρτου (Αρμενία) – ΜΑΡΙΜΠΟΡ (Σλοβενία) 0-1 (0-1)

Βαλμιέρα (Λετονία) – ΣΟΥΝΤΟΥΒΑ (Λιθουανία) 0-0 (1-2)

ΝΤΙΝΑΜΟ ΜΠΑΤΟΥΜΙ (Γεωργία) – Τρε Πένε (Σαν Μαρίνο) 3-0 (4-0)

ΣΑΝΤΑ ΚΟΛΟΜΑ (Ανδόρα) – Μονς Κάλπε (Γιβραλτάρ) 4-0 (1-1)

Σεντ Τζόσεφς (Γιβραλτάρ) – ΛΕΒΑΝΤΙΑ ΤΑΛΙΝ (Εσθονία) 1-1 (1-3)

Ντίλα Γκόρι (Γεωργία) – ΖΙΛΙΝΑ (Σλοβακία) 2-1 (1-5)

Ρούναβικ (Νησιά Φαρόε) – ΧΟΝΚΑ (Φινλανδία) 1-3 (1-0)

ΠΕΤΡΟΚΟΥΜΠ (Μολδαβία) – Σίλεκς (Β. Μακεδονία) 1-0 (1-1)

Σφίντουλ Γκεόργκε (Μολδαβία) – ΠΑΡΤΙΖΑΝΙ (Αλβανία) 2-3 (2-5)

Σλίγκο Ρόβερς (Ιρλανδία) – ΧΑΦΝΑΡΦΙΟΡΝΤΟΥΡ (Ισλανδία) 1-2 (0-1)

ΔΕ ΝΙΟΥ ΣΕΪΝΤΣ (Ουαλία) – Γκλεντόραν (Β. Ιρλανδία) 2-0 (1-1)

ΓΚΖΙΡΑ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ (Μάλτα) – Σαντ Τζούλια (Ανδόρα) 5-3 πέν. (0-0)

Σουίφτ Χέσπερ (Λουξεμβούργο) – ΝΤΟΜΖΑΛΕ (Σλοβενία) 1-1 (0-1)

Λάπι (Κόσοβο) – ΣΚΟΥΠΙ (Βόρεια Μακεδονία) 1-1 (0-2)

ΛΑΤΣΙ (Αλβανία) – Ποντγκόριτσα (Μαυροβούνιο) 3-0 παρ. (0-1)

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΥΣΚΑΣ (Ουγγαρία) – Ιντερ Τούρκου (Φινλανδία) 2-0 (1-1)

ΛΑΡΝΕ (Β. Ιρλανδία) – Μπάλα Τάουν (Ουαλία) 1-0 (1-0)

ΜΠΟΧΕΜΙΑΝΣ (Ιρλανδία) – Στιάρναν (Ισλανδία) 3-0 (1-1)

Ντέτσιτς (Μαυροβούνιο) – ΝΤΡΙΤΑ (Κόσοβο) 0-1 (1-2)

Λα Φιορίτα (Σαν Μαρίνο) – ΜΠΙΡΚΙΡΚΑΡΑ (Μάλτα) 1-1 (0-1)

ΣΠΑΡΤΑΚ ΤΡΝΑΒΑ (Σλοβακία) – Μόστα (Μάλτα) 2-0 (2-3)

ΜΠΡΕΪΝΤΑΜΠΛΙΚ (Ισλανδία) – Ρασίνγκ Ουνιόν (Λουξεμβούργο) 2-0 (3-2)

Κολερέιν (Β. Ιρλανδία) – ΒΕΛΕΖ ΜΟΣΤΑΡ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) 1-2 (1-2)

Σαράγεβο (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) – ΜΙΛΣΑΜΙ ΟΡΧΕΪ (Μολδαβία) 0-1 (0-0)

Κλάκσβικ (Ν. Φαρόε) – Ρίγας Σκόλα (Λετονία) 2-3 παρ. (3-2)

ΣΛΑΣΚ (Πολωνία) – Πάιντε Λιναμεεσκόντ (Εσθονία) 2-0 (2-1)

ΒΛΑΖΝΙΑ (Αλβανία) – Σιρόκι Μπρίγεγκ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) 3-0 (1-3)

*Με κεφαλαία οι ομάδες που προκρίθηκαν στον Β’ προκριματικό γύρο

ΤΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΤΟΥ Β’ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΥ ΓΥΡΟΥ (22 ΚΑΙ 29 ΙΟΥΛΙΟΥ)

ΜΟΝΟΠΑΤΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ

Τέουτα (Αλβανία) – Ιντερ Κλαμπ ντ’ Εσκάλντες (Ανδόρα)

Ρίγα (Λετονία) – Σκεντίγια (Βόρεια Μακεδονία)

Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία) – Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ)

Μπούντουτσνοστ Ποντγκόριτσα (Μαυροβούνιο) – HB Τορσχάβν (Νησιά Φαρόε)

Λίνφιλντ (Β. Ιρλανδία) – Μπόρατς Μπάνια Λούκα (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)

Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία) – Φόλα Ες (Λουξεμβούργο)

Φολγκόρε (Σαν Μαρίνο) – Χιμπέρνιανς (Μάλτα)

Πρίστινα (Κόσοβο) – Κόνα’ς Κουέι Νόμαντς (Ουαλία)

Βαλούρ (Ισλανδία) – Μπόντο Γκλιμτ (Νορβηγία)

Έχει περάσει bye στην επόμενη φάση: Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία)

ΚΥΡΙΩΣ ΜΟΝΟΠΑΤΙ

Κουόπιο (Φινλανδία) – Βόρσκλα Πόλταβα (Ουκρανία)

Στεάουα Βουκουρεστίου (Ρουμανία) – Σαχτέρ Καραγκάντι (Καζακστάν)

Αρντα Καρντζάλι (Βουλγαρία) – Χαποέλ Μπερ Σεβά (Ισραήλ)

Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος) – Ζίλινα (Σλοβακία)

Τσουκαρίτσκι (Σερβία) – Σουμγκάιτ (Αζερμπαϊτζάν)

Σουτιέσκα (Μαυροβούνιο) – Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)

Αστάνα (Καζαστάν) – ΑΡΗΣ (ΕΛΛΑΔΑ)

Πετροκούμπ Χιντσέστι (Μολδαβία) – Σίβασπορ (Τουρκία)

ΑΕΛ Λεμεσού (Κύπρος) – Βλάζνια (Αλβανία)

Σότσι (Ρωσία) – Κέσλα (Αζερμπαϊτζάν)

Έλφσμποργκ (Σουηδία) – Μιλσάμι Ορχέι (Μολδαβία)

RFS (Λετονία)/ Κλάκσβικ (Νησιά Φαρόε) – Ακαδημία Πούσκας (Ουγγαρία)

Ντιναμό Μπατούμι (Γεωργία) – ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ (Λευκορωσία)

Παρτιζάν (Σερβία) – Ντουνάισκα Στρέντα (Σλοβακία)

Ντάνταλκ (Ιρλανδία) – Λεβάντια Ταλίν (Εσθονία)

Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα) – Ριέκα (Κροατία)

Βικτόρια Πλζεν (Τσεχία) – Ντιναμό Μπρεστ (Λευκορωσία)

Κάουνο Ζαλγκίρις (Λιθουανία) – Δε Νιου Σέιντς (Ουαλία)

Ντομζάλε (Σλοβενία) – Χόνκα (Φινλανδία)

ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) – Λιεπάγια (Λετονία)

Σκούπι (Βόρεια Μακεδονία) – Σάντα Κλάρα (Πορτογαλία)

Χιμπέριαν (Σκωτία) – Σάντα Κόλομα (Ανδόρα)

Λάρνε (Β. Ιρλανδία) – Άαρχους (Δανία)

Γάνδη (Βέλγιο) – Βαλερέγκα (Νορβηγία)

Ντουντελάνζ (Λουξεμβούργο) – Μποχέμιανς (Ιρλανδία)

Βελέζ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) – ΑΕΚ (ΕΛΛΑΔΑ)

Καραμπάχ (Αζερμπαϊτζάν) – Άσντοντ (Ισραήλ)

Λοκομοτίβ Πλόβντιβ (Βουλγαρία) – Σλοβάτσκο (Τσεχία)

Αραράτ Ερεβάν (Αρμενία) – Σλασκ (Πολωνία)

Ουνιβερσιτατέα Κραϊόβα (Ρουμανία) – Λάτσι (Αλβανία)

Ντρίτα (Κόσοβο) – Φέγενορντ (Ολλανδία)

Βασιλεία (Ελβετία) – Παρτιζάνι (Αλβανία)

Πογκόν Σέτσιν (Πολωνία) – Όσιγεκ (Κροατία)

Αούστρια Βιέννης (Αυστρία) – Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία)

Ολίμπια Λιουμπλιάνας (Σλοβενία) – Μπιρκιρκάρα (Μάλτα)

Χάμαρμπι (Σουηδία) – Μάριμπορ (Σλοβενία)

Μόλντε (Νορβηγία) – Σερβέτ (Ελβετία)

Ουίπεστ (Ουγγαρία) – Βαντούζ (Λιχτενστάιν)

Σούντουβα (Λιθουανία) – Ράκοβ Τσεστόχοβα (Πολωνία)

Σπάρτακ Τρνάβα (Σλοβακία) – Σέπσι (Ρουμανία)

Χαφναρφιόρντουρ (Ισλανδία) – Ρόζενμποργκ (Νορβηγία)

Κοπεγχάγη (Δανία) – Τορπέντο Μπελάζ (Λευκορωσία)

Πανεβεζις (Λιθουανία) – Βοϊβοντίνα (Σερβία)

Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία) – Τομπόλ Κοστανάι (Καζακστάν)

Αμπερντίν (Σκωτία) – Χάκεν (Σουηδία)