Νίκη πεντάδας για την Νίκη Βόλου με 3-1 κόντρα στον Θεσπρωτό

0
80

Την ήττα γνώρισε ο Θεσπρωτός απο την Νίκη Βόλου την Κυριακή 13 Μαρτίου 2022 στον αγώνα που διεξήχθει στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής του Βορείου ομίλου της Super League 2 στο Δημοτικό Στάδιο Νεάπολης στις 14:45 , με την ομάδα του Βόλου με αυτή την νίκη να βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας με 35 βαθμούς και την ομάδα του Θεσπρωτού να παραμένει στην 10η θέση με 24 βαθμούς. Στο 17′ λεπτό ο Κουσκουνάς άνοιξε το σκόρ για την ομάδα της Νίκης Βόλου στο 22′ ο Στεργίου ισοφάρισε σε 1-1 για τον Θεσπρωτό το 201 σημείωσε ο Βλαχομίτρος στο 42′ και το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στο 44′ λεπτό.

Σκόρερς: 17′ Κουσκούνας , 42′ Βλαχομίτρος 44′ Αθανασίου/ 22′ Στεργίου

Διαιτητής: Τσιάρας(Καβάλας)

Βοηθοί: Κουκούμη – Καμπερίδη(Καβάλας)

4ος: Ψύχουλας(Καβάλας)

Παρατηρητής Διαιτησίας: Γκάγκας(Λάρισας)

Νίκη Βόλου(Αλέκος Βοσνιάδης): Μπάγιτς, Κάσσος (90′ Πάνος), Αθανασίου, Ανδρέου, Αλιατίδης, Κυριακίδης, Τσουκαλάς, Βλαχομήτρος (84′ Ροχάνο), Μιράντα (84′ Γρομητσάρης), Γκαρσία (73′ Μέτσε), Κουσκουνάς (90′ Κυρίτσης).

Θεσπρωτός(Χουάν Ραμόν Ρότσα): Κίναλης, Βασιλάκης, Γώγος, Γκανσιέρ, Ντι Αλέσιο, Στεργίου (58′ Ζιώγας), Ρομέρο (70′ Σαραντίδης), Κωνσταντίνου, Μπονίγια (70′ Ραμίρεζ), Βαταμίδης (58′ Γεωργούλης), Βαλιέντε (46′ Δημήτρουλας).