Νίκη μισή παραμονή για τον Παναγρινιακό κόντρα στην Παναχαϊκή 1891 με 2-1

0
82

Νίκη μισή παραμονή πανηγύρισε ο Παναγρινιακός κόντρα στην Παναχαϊκή 1891 με 2-1 στο τέλος του παιχνιδίου στον αγώνα που διεξήχθει στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής την Κυριακή 27 Μαρτίου 2022 στις 16:00 στο Γήπεδο του Αγίου Κωσταντίνου και κρατάει την τύχη στα χέρια του όσον αφορά την παραμονη του στην κατηγορία.

Η ομάδα του Σούλη Παπαδόπουλου προηγήθηκε με τον Κέρι στο 12′ λεπτό ο Τσακνής ισοφάρισε άμεσα για την ομάδα του Βασίλη Ξανθόπουλου και το 2-1 διαμόρφωσε ο Γκόλιας με πέναλτι στο 93΄λεπτό.

Σκόρερς: 15′ Τσακνής 93′ Γκόλιας(πέναλτι)/12′ Κέρι

Διαιτητής: Πέτσας(Τρικάλων)

Βοηθοί: Μπάλλας – Παπαγεωργόπουλος(Τρικάλων)

Παρατηρητής Διαιτησίας: Φίτσας(Πρέβεζας-Λευκάδας)

Παναγρινιακός(Βασίλης Ξανθόπουλος): Κοντογιάννης, Σωτηρόπουλος (64΄λ.τρ. Πατήλας), Κατσής (90΄Κάππας), Μήλιος (88΄Βαλαβανίδης), Βασιλόγιαννης (64΄Κούσης), Φραγκούλης, Τσάκνης, Σκιαδάς, Καντάνης, Τσοπανάς, Γκόλιας.

Παναχαϊκή 1891(Σούλης Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος, Στασινόπουλος (90΄Λιμάτσι), Κωνσταντακόπουλος, Τσακμάκης, Στεργίδης, Γούλας, Χαντί (90΄Παπαχρονόπουλος), Μπουρλάκης (62΄Κόκας), Καρακλάιτς, Κέρι, Κυβελίδης (57΄Λούσκος).