Μπάσκετ Β’ Εθνική-3ος όμιλος: Τα αποτελέσματα της (23ης) αγωνιστικής

0
67

Αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής , η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Σάββατο 26 Μαρτίου 2022

Αίολος Τρικάλων 91-70 Σ.Κ. Ιωαννίνων

Γ.Σ. Έσπερος Λαμίας 82–71 Γ.Σ. Νίκης Βόλου

Κυριακή 27 Μαρτίου 2022

Ίκαροι Τρικάλων 78-76 Γ.Σ. Ερμής Σχηματαρίου 78-76

Πρωτέας Γρεβενών 64–57 Ολυμπιακός Βόλου

ΑΓΣ Ιωαννίνων 83–67 Αναγέννηση Καρδίτσας

ΓΑΣ Μελίκη (59-59 κ.α.) 63–65 Τιτάνες Παλαμά 

Οι αγώνες αναλυτικά:

Αίολος Τρικάλων Γόμφοι 91-70 Σ.Κ. Ιωάννινα

Διαιτητές: Θεοδώρου-Ταρενίδης Κ.-Χρυσάφης

Δεκάλεπτα: 26-20, 50-40, 69-48, 91-70

Αίολος Τρικάλων (Φόρος): Παππάς 22(4), Ευαγγελακόπουλος, Κολότσιος 18(4), Μοσχόπουλος, Ιωάννου, Τσακάρας, Ψύρρας 13(3), Θέος 23(1), Δέσπος 9, Τσιγγενόπουλος 6.

Σ.Κ. Ιωαννίνων(Παπαδόπουλος): Βρασταμινός 3(1), Χατζηαγοράκης 3(1), Σωτηρίου 8 (2), Καραμπίνης 2, Κωνσταντινίδης 4, Πάντσιος 17(3), Σφουγγάρης, Σπηλιόπουλος 2, Μπαρζώκας 14

Γ.Σ. Έσπερος Λαμίας 82-71 Νίκη Βόλου:

Διαιτητές: Παζώλης,  Καρακώστας,  Γεωργούλης. 

Δεκάλεπτα: 23-18, 42-32, 62-50, 82-71.

Γ.Σ. Έσπερος Λαμίας (Τσουκανέλης): Ρούζιος 9(3), Λάππας 15(1), Τσεσμετζίδης 11(3), Φύκας 19(4), Πάππος 10(1), Μπακόλιας,  Τεπετίδης 2, Νέστορας, Παπαργυρόπουλος 11(1),  Μαγγελάκης,  Αργύρης 5(1), Παπασπύρος.

Γ.Σ. Νίκη Βόλου (Μαύρος-Κοσμάτος) : Νίκολης 3, Μπουρδάνος 2, Ζησόπουλος,  Κουτίνας  19(4), Μπουσκολίτης,  Δελετζές,  Καλλές 9, Σαριμπαλίδης 12(3), Σπανόπουλος 2, Λόλας 18, Σούλης, Ξενιτίδης  6

Ίκαροι Τρικάλων 78-76 Γ.Σ. Ερμής Σχηματαρίου

Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Κατωτικίδης, Παπαγεωργίου.

Δεκάλεπτα: 25-21, 33-39, 54-59, 78-76

Ίκαροι Τρικάλων (Γιασσάρης): Τσιαβές 15(3), Φρύδας, Μπουρδανός 5(1), Παπαχρήστος 17(1), Κατσαρές, Παρδακάς 14(2), Τριανταφύλλου 11(2), Σπυράκος, Νταλός, Αμβράζης 6, Τσάκαλος, Κάδρας 10.

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Κυριακόπουλος 5(1), Καρακατσάνης 10(3), Γκιγκάουρι, Ζαρμακούπης 9(1), Χατζηγιαννάκης, Καλημέρης 2, Βεσκούκης 18(1), Καρακωνσταντάκης 6, Χαλιός, Δημητριάδης 26(2), Μπακέας, Ζορμπάνος

Φ.Ο. Πρωτέας Γρεβενών 64-57 Ολυμπιακός Βόλου

Διαιτητές: Ταρενίδης, Λουλουδιάδης, Καρακώστας

Δεκάλεπτα: 17-12, 29-24,46-33, 64-57


Φ.Ο. Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τζιουωβάρας 5(1), Γρίψιος 14(1), Κλωνάρας 14(1), Παλάσκας 2, Παπαδόπουλος 10, Κωνσταντίνου 3(1), Μπόζιαρης 8(2), Μαλιούρας 4, Κυρατζής 4.

Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Γκοντόπουλος 6, Μουρατίδης 12(2), Αναγνωστόπουλος 12(3), Καραμήτσος, Ίλτσογλου 8(1), Σταθούρος, Σιμάκης 6, Παρασκευάς 9, Γουάμπα 4.

Α.Γ.Σ. Ιωαννίνων 83-67 Αναγέννηση Καρδίτσας

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Πράττος-Σελεβός

Δεκάλεπτα: 27-10, 48-29, 66-48, 83-67


A.Γ.Σ. Ιωαννίνων (Τσουκανέλης-Καννής): Νικολόπουλος 35(9), Γυφτάκης, Καννής 9(1), Βαγγέλης 2, Ιωαννίδης 13(3), Μάντζιος 9, Παππάς, Γκατζέλης, Μυλωνής, Μητρόπουλος 2, Ψάλτου 13.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Πυργιώτης, Ψυχογιός 11(2), Πανταζής 7, Γεωργαντζάς 3, Αρκούδας 6, Ντίνας, Χαλιμπούρδας, Αργύρης 15(3), Αντωνίου 13(1), Καλλιάρας 12.

ΓΑΣ Μελίκη 63–65 Τιτάνες Παλαμά

Διαιτητές: Μαραμής, Γιανούλης, Μπούγλος

Δεκάλεπτα: 17-22, 30-30, 47-51, 59-59, 63-65


ΓΑΣ Μελίκη (Ασλανίδης): Μόρας 10, Μωυσίδης 12(3), Τζιοβάρας 16(3), Καρκανιας, Κυριακού 3(1), Ιωάννου 2, Πεϊμανίδης 7, Ρογγότης, Εσερπογλου, Αμανατίδης 1, Αλευρίδης 12, Ντόβας

Τιτάνες Παλαμά (Πανάρας): Τσούμας 15(2), Μάνος 3(1), Σφακιανός 2, Ξένος 3(1), Τσοϋμας 10(1), Φαλιάκης 5(1), Μανδαλάκης 26(1), Κρεμμύδας, Αρχοντούλης 1, Βλάχος



Βαθμολογία

1 Γ.Σ. Ερμής Σχηματαρίου 36 17-2


2 Αίολος Τρικάλων Γόμφοι 35 16-3


3. ’Ικαροι Τρικάλων 33 14-5


4 Α.Γ.Σ. Ιωαννίνων 32 13-6


5 Δόξα Λευκάδας 31 12-7


6 Γ.Σ. Νίκη Βόλου 29 9-11


7 Εσπερος Λαμίας 28 11-6


8 Πρωτέας Γρεβενών 28 9-10


9 Αναγέννηση Καρδίτσας 26 6-14


10 Τιτάνες Παλαμά 25 5-15


11 Σ.Κ. Ιωάννινα 24 5-14


12.Ολυμπιακός Βόλου 24 5-14


13.ΓΑΣ Μελίκης 21 2-17

  • Με βάση τα 19 παιχνίδια, η Νίκη Βόλου έχει ένα περισσότερο, Ερμής Σχηματαρίου, Ικαροι Τρικάλων, ΑΓΣ Ιωαννίνων, Πρωτέας Γρεβενών, Ολυμπιακός Βόλου και Μελίκη ένα λιγότερο, ενώ ο Εσπερος Λαμίας δύο.

Η επόμενη 24η αγωνιστική (3/4/2022)

Ιωάννινα Σ.Κ.- Ίκαροι Τρικάλων

Γ.Σ. Νίκη Βόλου – Αίολος Τρικάλων

Ολυμπιακός Βόλου – Γ.Σ.Έσπερος Λαμίας

Δόξα Λευκάδας – Φ.Ο. Πρωτέας Γρεβενών

Ερμής Σχηματαρίου – Α.Γ.Σ. Ιωαννίνων

Αναγέννηση Καρδίτσας – ΓΑΣ Μελίκη