Μπάσκετ Γ’ Εθνική-4ος όμιλος: Τα αποτελέσματα της(17ης) αγωνιστικής

0
494

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Κυριακή 3 Απριλίου 2022

Γ.Ε. Αγρινίου 71-77 Γ.Σ. Σοφάδων

ΓΣ Αγριάς 51-74 Σπάρτακος Ιωαννίνων 

Νίκαια Λάρισας 2012 57-67 Α.Ο. Τρίκαλα

Γ.Σ. Αλμυρού 79-68 Αναγέννηση Λαμίας

Α.Ε. Καναλακίου 63-68 Γ.Σ. Αμπελώνας

Αναλυτικά οι αγώνες

Νίκαια Λάρισας 2012 57-67 Α.Ο. Τρίκαλα

Δεκάλεπτα: 18-15, 30-29, 43-48, 57-67

Διαιτητές: Δολγύρας – Μπουγλός Π.

Νίκαια Λάρισας 2012(Μπελαλίδης): Κάμζελας, Μουράτης 6(1), Νταφός 9(1),  Καραγιάννης, Χήρας 10(2), Πασχάλης 14, Φιλιππόπουλος 14, Μπλιάτζας 4(1).

A.O. Τρίκαλα(Παπαδημητρίου): Λεπενιώτης 17, Γκάντιας 5(1), Τσιτσάνης 4, Αργύρης 15(2), Αγαπίου, Μαρτζέλης 9(3), Τζιαννής 17, Μερίτσης, Αθανασόπουλος, Φέτσης.

Γ.Σ. Αγριάς 51-74 Βίκος Σπάρτακος Ιωαννίνων

Δεκάλεπτα: 2-19, 22-45, 40-58, 51-74

Διαιτητές: Καρακώστας, Αγραφιώτης Β.

Γ.Σ. Αγριάς(Γκουγκουτούδης, Στρατίτης): Κουρατίδης 3(1), Αρχοντής, Καραμανλής 9(1), Σακκάς, Σταυροθεόδωρος 2, Διγενής 14(2), Κοϊτσάνος 4, Φιλίππου 2, Ρόσσιος 2, Αμπάρης 8, Σκαμαγκάς 5(1), Χαρχαρής 2 

Βίκος Σπάρτακος Ιωαννίνων (Ρήγγας, Καΐκας): Νταβουλτζόπουλος 5, Κολότσιος 5(1), Αναγνωστάκης 13(3), Καστανιώτης 13, Ιωακειμίδης 9(1), Λαμπρόπουλος 4, Αγγελόπουλος 9(3), Θώδης 6, Κύρκος 4, Πρεμέτης 4, Βαράκας, Δήμος 2.

Γ.Ε. Αγρινίου 71-77 Γ.Σ. Σοφάδων 

Δεκάλεπτα: 21-24, 34-33, 52-53, 71-77

Διαιτητές: Λιαρομμάτης, Τσουρή

Γ.Ε. Αγρινίου(Σταυροθανάσης): Δάρλας 5 (1), Τασόπουλος 21 (1), Μακρής Γ. 3 (1), Παπαθανασόπουλος 11 (1), Σταμούλης 20 (3), Σταμουλάκης 5 (1), Γαλαγάλας 4, Παρθένης 2, Πολύζος, Γιαννόπουλος, Καραγιάννης.

Γ.Σ. Σοφάδες(Παππάς): Κυριακόπουλος 11 (1), Παπαϊωάννου Σ. 15, Δαουλάρης 10 (1), Δίκαρος 10, Μόσορας 19 (1), Ζωιτσάκος Τ. 2, Αναγνωστόπουλος Γ. 10 (3), Σιαμέτης, Ντασιώτης, Μουταρέλος.

Α.Ε. Καναλακίου 63-68 Γ.Σ. Αμπελώνας

Δεκάλεπτα: 8-15, 27-35, 47-55, 63-68

Διαιτητές: Καμήτσος, Κωστής

Α.Ε. Καναλακίου(Τζομάκας): Σουμπασάι, Ματσάγγας 8(2), Μπάρης, Οικονομίδης, Πάντας, Βασιλείου, Σταύρου 2, Ροντογιάννης 12(2), Κακιούζης 17(1), Χρήστου 7(1), Δάσκαλος 6, Πάνου 12.

Γ.Σ. Αμπελώνας(Γιαννόπουλος): Μπαμπανάτσας 6(2), Γιώτης 23(1), Μπιζιάκης, Καραγιάννης 5(1), Τσιούλκας 11, Κατσώνας, Βλησσαρούδης, Γκιουλέκας 21(3), Αποστολάκης, Καράτζιος, Παλάσκας, Μπεχλιβάνος 2.

Γ.Σ. Αλμυρού 79- 68 Αναγέννηση Λαμίας

Δεκάλεπτα: 24-14, 38-36, 58-54, 79-68

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Τοπαλίδης

Γ.Σ. Αλμυρός(Νάνης): Κοντοστάθης 19(5), Μυλωνάς 6, Μαμούρας, Παπούλιας 11,  Καρπέτης, Ξηρομερίσιος, Πολίτης 23(5), Νάκος, Κανατούλας 1, Τσαβές 3, Τάσσος 5, Βαλαμούτης 11(1).

Αναγέννηση Λαμιάς(Κουμπούρας): Φετοκάκης 4, Λιάπης 13, Αντωνόπουλος, Κουμπούρας 12(1), Μεϊντάνης 2, Χρυσοσπάθης, Πελεκούδας 10, Χαντζόπουλος 12(4), Καλλίλας, Κονταλάτος 13(1).

Βαθμολογία

1 Βίκος Σπάρτακος Ιωαννίνων 33 (16-1)

2 Γ.Σ. Αλμυρού  31 (14-3)

3 Α.Ο. Τρίκαλα 30 (13-4) 

4. Γ.Σ. Σοφάδων  30 (13-4)

5 Γ.Σ. Αμπελώνας 25 (8-9)  

6. Γ.Σ. Αγριάς 23 (6-11)      

7 Α.Ε. Καναλακίου 23 (6-11)  

8 Νίκαια Λάρισας 2012  21 (4-13)      

9 Αναγέννηση Λαμίας 20 (3-14) 

10 Γ.Ε. Αγρινίου 19 (2-15)  

    

Επόμενη 18η τελευταία αγωνιστική(10/4/2022)

Γ.Σ. Σοφάδων – Γ.Σ. Αγριάς

Αναγέννηση Λαμίας – Α.Ε. Καναλακίου

Α.Ο. Τρίκαλα – Γ.Σ. Αλμυρού

Βίκος Σπάρτακος Ιωαννίνων – Νίκαια Λάρισας 2012

Γ.Σ. Αμπελώνας – Γ.Ε. Αγρινίου