Μπάσκετ – Γ’ Εθνική-4ος όμιλος: Τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής

0
108

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική

Κυριακή 27 Μαρτίου 2022

Α.Ο. Τρίκαλα 88-59 Γ.Σ. Αγριάς

Βίκος Σπάρτακος Ιωαννίνων 83-77 Γ.Σ. Σοφάδων

Αμπελώνας 58-83 Γ.Σ. Αλμυρού

Αναγέννηση Λαμίας 57-61 Νίκαια Λάρισας 2012

Α.Ε. Καναλακίου 68-65 Γ.Ε. Αγρινίου

Αναλυτικά οι αγώνες

Α.Ο. Τρίκαλα 88-59 Γ.Σ Αγριάς

Δεκάλεπτα: 20-13, 38-26, 64-41, 88-59

Διαιτητές: Μελανίδης, Γιατρόπουλος

Α.Ο. Τρίκαλα(Παπαδημητρίου): Λεπενιώτης 9, Γκαντιάς, Τσιτσάνης 6, Αργύρης 16(2), Ρούτσι 2, Αγαπίου 6, Μαρτζέλης 18(6), Μπέφας 2, Τσιτσάνης 15(1), Μεριτσης, Αθανασόπουλος 14, Φέτσης 2.

Γ.Σ. Αγριάς (Γκουγκουτούδης, Στρατίτης): Μουρατίδης, Καραμανλής 17(2), Ζαμπέτης 4, Ρώσσιος 8, Αμπάρης 17, Σκαμάγκας 7(1), Χαρχαρής 6.

Βίκος Σπάρτακος Ιωαννίνων 83-77 Γ.Σ. Σοφάδων

Δεκάλεπτα: 24-18, 45-40, 64-59, 83-77

Διαιτητές: Παπανικολάου Γ., Τοπαλίδης

Βίκος Σπάρτακος Ιωαννίνων(Ρήγγας, Καΐκας): Νταβουλτζόπουλος 14, Κολότσιος 2, Αναγνωστάκης 21(5), Καστανιώτης 12, Ιωακειμίδης 20(2), Λαμπρόπουλος 2, Αγγελόπουλος, Θώδης 2, Πρεμέτης 2, Σταυρόπουλος, Δήμος 8.

Γ.Σ. Σοφάδες (Παππάς): Κυριακόπουλος 12(3), Ζωιτσάκος Χ. 5, Σιαμέτης, Ζωιτσάκος Τ. 8(2), Αναγνωστόπουλος 14(2), Δίκαρος 2, Μοσόρας 24(1), Δαουλάρης 12(3).

Αχέρων Καναλακίου 68-65 Γ.Ε. Αγρινίου

Δεκάλεπτα: 24-18, 38-41, 53-57, 68-65

Διαιτητές: Λιότσιος, Ασημακάκη

Α.Ε. Καναλακίου(Τζομάκας): Σουμπασάι, Ματσάγγας 7(1), Οικονομίδης, Ροντογιάννης 11(3), Κασκάνης 5, Βασιλείου, Σταύρου, Κακιούζης 10, Χρήστου 8, Δάσκαλος 5, Πάνου 22(2).

Γ.Ε. Αγρίνιο(Σταυροθανάσης, Καρέτσος): Πολύζος, Τσιλιμέκης, Σταμουλάκης, Τασόπουλος 31(5), Σταμούλης 13(1), Γαλαγάλας, Γκρίζης 2, Παρθένης, Δάρλας 11(2), Καραγιάννης, Παπαθανασόπουλος, Παπαθανασόπουλος Ι. 8.

Αμπελώνας 58-83 Γ.Σ. Αλμυρού

Δεκάλεπτα: 16-20, 26-43, 42-64, 58-83

Διαιτητές: Εκίζογλου, Αγραφιώτης Β.

Γ.Σ. Αμπελώνας (Γιαννόπουλος): Μπαμπανάτσας, Κοτσώνας 15(2), Γιώτης 12(2), Μπιζιάκης 1, Καραγιάννης, Γαζέτας, Τσιούλκας 6, Βλησσαρούλης 4, Καράτζιος 7(1), Τεκούσης, Παλάσκας 3(1), Μπεχλιβάνος 10(2).

Αλμυρός (Νάνης): Μυλωνάς 4, Μαμούρας 2, Παπούλιας 18, Ξηρομερήσιος 2, Πολίτης 26(4), Μασούρας 5, Χασιώτης 2, Τσαβές 4, Τάσσος 3, Γόγουλας 4, Κωτούλας, Βαλαμούτης 13(3).

Αναγέννηση Λαμίας 57-61 Νίκαια Λάρισας 

Δεκάλεπτα: 17-18, 24-30, 38-44, 57-61

Διαιτητές: Καραβίτης, Παπαδόπουλος Χ.

Αναγέννηση (Κουμπούρας): Φετοκάκης 1, Λιάπης 11, Αντωνόπουλος 5(1), Κουμπούρας 9, Μεϊντάνης, Τσιώτας 1, Πελεκούδας 11, Χαντζόπουλος 4(1), Καλλίλας, Κονταλάτος 15(1).

Νίκαια Λάρισας 2012 (Μπελαλίδης): Κάμζελας, Μουράτης 5(1), Νταφός 5, Κουραμάς, Τουρναβίτης 8(2), Χήρας 5(1), Πασχάλης 12, Μπλιάτζας 10(1), Φιλιππόπουλος 16.

Βαθμολογία

1 Βίκος Σπάρτακος Ιωαννίνων 31 (15-1)

2. Γ.Σ. Αλμυρού 29 (13-3)

3 Α.Ο. Τρίκαλα 28 (12-4) 

4. Γ.Σ. Σοφάδων 28 (12-4)

5. Αμπελώνας 23 (7-9)

6. Γ.Σ. Αγριάς 22 (6-10)

7. Α.Ε. Καναλακίου 22 (6-10)

8. Νίκαια Λάρισας 2012 20 (4-12)

9 Αναγέννηση Λαμίας 19 (3-13)

10 Γ.Ε. Αγρινίου18 (2-14)

Επόμενη 17η αγωνιστική (3/4/2022)

Γ.Ε. Αγρινίου – Γ.Σ. Σοφάδων

Γ.Σ. Αγριάς – Σπάρτακος Ιωαννίνων

Νίκαια Λάρισας – Α.Ο. Τρίκαλα

ΓΣ Αλμυρού – Αναγέννηση Λαμίας

Α.Ε. Καναλακίου – Γ.Σ. Αμπελώνας