Μεγάλη εντός έδρας νίκη με (2-0) για την Παναχαϊκή 1891 κόντρα στον Τηλυκράτη Λευκάδας

0
71

Μεγάλη εντός έδρας νίκη πέτυχε η ομάδα της Παναχαϊκής 1891 κόντρα στον Τηλυκράτη Λευκάδας με σκόρ 2-0 στο ντέρμπι κορυφής του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας και μείωσε την διάφορά απο την πρωτοπόρο ομάδα της Λευκάδας στους 6 βαθμούς έχοντας όμως 2 αγώνες λιγότερους με ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου και Α.Ο. Διαβολιτσίου. Στον αγώνα που διεξήχθει την Τετάρτη 2 Φεβρουαρίου στο Γήπεδο “Κώστας Δαβουρλής” στα πλαίσια της 17ης εμβόλιμης αγωνιστικής.

Τα γκολ για την ομάδα της Πάτρας σημείωσαν ο Χαντί στο 40′ λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι και ο Αλεξόπουλος στο 88′ λεπτό

Σκόρερς: 40′ Χαντί(πέναλτι) , 88′ Αλεξόπουλος

Διαιτητής: Ρεντίφης(Αν.Αττικής)

Βοηθοί: Γκούβας – Κουλοχέρης(Αν.Αττικής)

Παρατηρητής Διαιτησίας: Στυλιάρας(Αιτωλοακαρνανίας)

Παναχαϊκή 1891(Σούλης Παπαδόπουλος): Αθανασόπουλος, Λυμπέρης, Σμίλτος, Καρπαθάκης, Λιποράτσε, Γούλας, Μπουρλάκης (86΄Κωνσταντακόπουλος), Χαντί (68΄λ.τ. Τεγούσης), Αλεξόπουλος (92′ Κυβελίδης), Καρακλάιτς (92′ Μικελάτος), Κέρι.

Τηλυκράτης Λευκάδας(Αντρέας Παντζιαράς): Μπλατσιώτης, Μπιμπισίδης, Παναγιωτόπουλος, Πανταζής (40΄Μπακαγιάννης), Ντόσης, Τόσκας, Ταϊρης (70΄Τσιότρας), Νικλιτσιώτης, Πετσίτης (58΄Περιστέρης), Γκέτσι, Σιμόνι.