Μεγάλη εκτός έδρας νίκη για τον Θρίαμβο Λούρου με(1-2) κόντρα στον ΠΑΣ Πρέβεζα 2016

0
69

Την ήττα απο τον πρωτοπόρο Θρίαμβο Λούρου γνώρισε ο ΠΑΣ Πρέβεζα 2016 στον αγώνα που διεξήχθει στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής της Α’ ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας το Σάββατο 19 Φεβρουαρίου 2022 στις 15:00 στο Δημοτικό Στάδιο Πρέβεζας “Αθανασία Τσουμελέκα με σκόρ 1-2 και έμεινε 9 βαθμούς πίσω στον βαθμολογικό πίνακα.

Η ομάδα του Λούρου άνοιξε το σκόρ με τον Γκολάκου στο 5′ λεπτό , η ομάδα της Πρέβεζας ισοφάρισε σε 1-1 με τον Σιδέρη στο 21′ λεπτό και το τελικό 1-2 διαμόρφωσε για την ομάδα του Λούρου στο 35′ λεπτό με τον Κούση.

Διαιτητής: Ζιώγας Αθ.

Βοηθοί: Κέφης Γ., – Ζιώγας Αλ.

ΠΑΣ Πρέβεζα (Μπέκας Άγγελος): Κώτσης, Μπαρλαγιάννης, Ράμμος, Καραγιώργος, Κώστας, Τουλκερίδης, Σιδέρης 39Ο λ.τ Λεόπουλος), Τριάντος, Corentin (69ο Τσάτσος), Πόποτας, Σκαμνέλος.

Θρίαμβος Λούρου (Δήμας Μάκης): Καραπιπέρης, Πρέντζας, Δάσκαλος (63ο λ.τ Λαμπρούσης), Πάνου, Γκίνη, Κόλινς, Γκολάκος (83ο Κολιός Π.), Κούσης, Μπόμπορης (83ο Κολιός Γ.), Γεωργίου (27ο λ.τ Ζάκκας), Λάππας.