Ήττα του Θεσπρωτού στην Λάρισα με (2-1) απο τον Απόλλων Λάρισας

0
72

Την ήττα γνώρισε ο Θεσπρωτός με 2-1 κόντρα στον Απόλλων Λάρισας στον αγώνα που διεξήχθει στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του Βορείου ομίλου της Super League 2 Την Τετάρτη 2 Φεβρουαρίου στο Δημοτικό Στάδιο Φιλιππούπολης στις 15:00.

Η ομάδα του Απόλλων Λάρισας άνοιξε το σκόρ μόλις στο 2΄λεπτό με τον Σταματή , ισοφάρισε ο Θεσπρωτός με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Σαραντίδη στο 40′ λεπτό σε 1-1 που ήταν και το σκόρ του ημιχρόνου και το τελικό 2-1 διαμόρφωσε ο Χατζής στο 69′ λεπτό.

Σκόρερς: 2′ Σταματής , 69′ Χατζής/40′ Σαραντίδης(πέναλτι)

Διαιτητής: Νικολάου(Αθηνών)

Βοηθοί: Καλλής(Αν.Αττικής) – Ίσσα(Αθήνων)

4ος: Δραγάτης(Αν.Αττικής)

Παρατηρητής Διαιτησίας: Καλύβας(Ευρυτανίας)

Απόλλων Λάρισας(Θωμάς Γράφας): Αστράς, Λίταινας, Πετράκης, Γιαννίτσης, Χατζής, Τιμπουέ, Καλούσης, Καραμόκο (55′ Μπαλογιάννης), Νούσιος, Σταματής, Βίγια (90’+1′ Κοζού).

Θεσπρωτός(Χουάν Ραμόν Ρότσα): Παππάς, Βαγιέντε, Λορέντζο, Βασιλάκης, Σταυρίδης (88′ Διγκόζης), Γκάνσιερ, Στεργίου, Βαταμίδης (74′ Δημητρούλας), Σαραντίδης, Γεωργούσης, Πουφλής (46′ Μπονίγια).