Ήττα με ανατροπή για τον Θεσπρωτό απο τον Απόλλων Πόντου με (1-2)

0
72

Ο Θεσπρωτός γνώρισε την ήττα με ανατροπή στο Δημοτικό Στάδιο Ηγουμενίτσας με σκόρ 1-2 απο τον Απόλλων Πόντου στον αγώνα που διεξήχθει στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής του Βορείου ομίλου της Super League 2. Την Κυριακή 6 Φεβρουαρίου 2022 στις 14:45.

Η ομάδα του Θεσπρωτού άνοιξε το σκόρ με τον Βασιλάκη στο 24′ λεπτό που ήταν και το σκόρ για το πρώτο ημίχρονο Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Απόλλων Πόντου έκανε την ανατροπή με γκόλ του Νόμο στο 64′ λεπτό που ισοφάρισε αρχικά σε 1-1 και έκανε το 1-2 στο 65′ λεπτό με τον Ρούνει φεύγοντας με ένα πολύ μεγάλο διπλό απο την Ηγουμενίτσα.

Σκόρερς: 24′ Βασιλάκης/64′ Νόμο , 65′ Ρούνει

Διαιτητής: Κατσικογίανννης(Ηπείρου)

Βοηθοί: Μπαλιάκας(Κοζάνης) – Χατζηνάκος(Δράμας)

4ος: Μπαϊλής(Πρέβεζα-Λευκάδας)

Παρατηρητής Διαιτησίας: Πουλημάς(Κέρκυρας)

Θεσπρωτός(Χουάν Ραμόν Ρότσα): Κίναλης, Ντ’ Αλέσσιο, Γώγος (70′ Ρομέρο), Βασιλάκης, Βαλιέντε, Ζιώγας, Πούφλης (46′ Γκρανσιέρ), Ραμίρεζ (46′ Δημήτρουλας), Λύγκας (61′ Βαταμίδης), Γεωργούσης (61′ Μπονίγια), Σαραντίδης

Απόλλων Πόντου(Δημήτρης Καλαιτζϊδής): Πίτκας, Δαλιανόπουλος, Μαλουμανσέκο, Σουντουρά (76′ Ιντζίδης), Καλαϊτζίδης, Ρούνεϊ (91′ Εσαλό), Νόμο, Νάσσερ, Καλογέρης, Φράγκος (66′ Λουφάκης), Εσσουμά.