Ήττα για τον Θεσπρωτό απο τον Ολυμπιακό Σ.Φ.Π. Β’ με(4-0)

0
54

Την ήττα γνώρισε ο Θεσπρωτός απο τον Ολυμπιακό Σ.Φ.Π. Β’ με σκόρ 4-0 στον αγώνα που διεξήχθει στα πλαίσια της 30ης αγωνιστικής του Βορείου ομίλου της Super League 2 , Το Σάββατο 9 Απριλίου 2022 στις 17:00 στο προπονητικό του Ρέντη και πλέον στρέφει την προσοχή του στον αγώνα με τον Πανσερραϊκό που θα διεξαχθεί την Τετάρτη 13 Απριλίου στις 15:00 στο Δημοτικό Στάδιο Ηγουμενίτσας όπου με νίκη εξασφαλίζει κατά πολύ μεγάλο ποσοστό την παραμονή του στην κατηγορία.

Η ομάδα του Ολυμπιακού προηγήθηκε στο 20′ λεπτό με τον Βοϊλη έκανε το 2-0 με τον Πινακά που ήταν και το σκόρ για το πρώτο ημίχρονο και πέτυχε άλλα δύο τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο με τον Πινακά στο 63′ και 66′ λεπτό.

Σκόρερς: 20′ Βοϊλης 39′ 63′ 66′ Πινακάς

Διαιτητής: Ρηγόπουλος(Ηλείας)

Βοηθοί: Καράλης(Ηλείας)Κοσιμοπούλου(Χανιων)

4ος: Ματσούκας(Αιτωλοακαρνανίας)

Παρατηρητής Διαιτησίας: Λιανός(Βοιωτίας)

Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. Β’ (Αριέλ Ιμπαγάσα):Τζολάκης, Κίτσος, Μπαγκαλιάνης, Κινκουέ, Ανδρούτσος, Κανέ (79′ Ντόι), Ξενιτίδης (67′ Νταμπό), Πινακάς, Φαντιγκά (79′ Τσέλιος), Κωστή (72′ Μαρίνος), Βοΐλης (72′ Α. Μπα).

Θεσπρωτός(Χουάν Ραμόν Ρότσα): Κίναλης, Ντι Αλέσσιο, Γώγος, Κωνσταντίνου, Ζιώγας, Πατσέκο, Ραμίρες, Λύγκας (46′ Στεργίου (64′ Σαραντίδης), Ρομέρο (46′ Πούφλης), Βασιλάκης, Γεωργούσης (64′ Μπονίγια).