Γ’ Εθνική: Το πανόραμα και η βαθμολογία του 5ου ομίλου (pics)

0
187

Με δράση σε έξι ομίλους συνεχίστηκε σήμερα η Γ’ Εθνική, με συναρπαστικά σε εξέλιξη παιχνίδια.

Στον 5ο όμιλο, ο Αχέρων Καναλακίου επιβλήθηκε 3-0 στην Κέρκυρα του ΟΦΑΜ, ενώ ο Τηλυκράτης έμεινε στο 2-2 με τη Θύελλα Κατσικάς στα Ιωάννινα. Στον 6ο όμιλο, ο Πανιώνιος επικράτησε άνετα 2-0 του Φωστήρα, ενώ ο Εθνικός νίκησε 2-1 τον Πανναξιακό.

Θύελλα Κατσικάς-Τηλυκράτης Λευκάδας 2-2
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας-ΠΑΣ Θύελλα 3-0
Κέρκυρα-ΑΕ Λευκίμμης 1-2
Αναγέννηση Άρτας-Αμβρακικός Λουτρού 2-0
Παναγρινιακός-ΑΕ Μεσολογγίου 1-0
ΟΦΑΜ-ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου 0-3
ΠΑΣ Πρέβεζα-Αστέρας Καληράχης 2-2

Μπορεί να είναι εικόνα κείμενο που λέει "Βαθμολογία 1. Αποτελέσματα Πρόγραμμα Αχέρων Καναλακίου 2. 11 Λευκίμμη 27:7 28 3. 11 16:7 Τηλυκράτης Λευκάδας 4. 24 11 18:7 Αστέρας Καληράχης 5. 23 11 Άγιος Ματθαίος 21:9 6. 21 11 13:15 Παναγρινιακός 19 7. 11 15:12 Αναγέννηση Άρτας 15 8. 11 9:9 Αμβρακικός Λουτρού 15 11 AO Κασσιόπης 7:9 10. 14 11 Θύελλα Κατσικάς 11:23 13 11. 11 Α.Ε. Μεσολογγίου 9:16 12. 12 11 Πρέβεζα 5:14 8 13. 11 10:13 14. 8 Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέ... 11 ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου 8:16 8 11 14:26"

Στου άλλους ομίλους..

Στον 1ο όμιλο, η αγωνία παρατείνεται για την πρώτη θέση, καθώς ο Ορφέας Ξάνθης έχασε 2-1 από τον Νέστο Χρυσούπολης στην έδρα της, ενώ ο Ηρακλής νίκησε 1-0 τον Αετό Ορφανού.

Στον 2ο όμιλο, ο Ποσειδών Μηχανιώνας επικράτησε 2-1 την Αναγέννηση Γιαννιτσών και πανηγυρίζει την άνοδο, ενώ ο Εδεσσαϊκός νίκησε στην Πέλλα με 1-0 τη Θύελλα Σαρακηνών.

Στον 3ο όμιλο, η Αναγέννηση Καρδίτσας είναι η μεγάλη νικήτρια του ντέρμπι κορυφής, καθώς επιβλήθηκε 3-1 της ΑΕ Καρίτσας στο Λιτόχωρο και πανηγύρισε την κατάκτηση του τίτλου. Ο ΑΟ Σελλάνων πήρε ανάσα παραμονής, επικρατώντας 5-0 του Δία Δίου.

Στον 10 όμιλο, ο Ηρόδοτος πήρε τη νίκη στο φινάλε με 1-0 επί του Αγίου Νικολάου, εξασφαλίζοντας την πρώτη θέση και τη συμμετοχή του στα μπαράζ ανόδου. Νίκη παραμονής πήρε ο Πόρος, που επικράτησε 3-1 της ΑΕ Νεάπολης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος – 14η αγωνιστική
ΑΕ Διδυμοτείχου-Απόλλων Παραλιμνίου 1-0
Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου-Πανδραμαϊκός 1-0
ΑΕ Εύοσμου-Άρης Αβάτου 2-1
Ελπίδα Σαπών-Αλεξανδρούπολη FC 2-2
Ορφέας Ξάνθης-Νέστος Χρυσούπολης 1-2
Ηρακλής-Αετός Ορφανού 1-0
ΑΕ Αμπελοκήπων-Αναγέννηση Θαλασσιάς 5-0
Εθνικός Σοχού-Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 3-0 α.α

2ος όμιλος – 14η αγωνιστική
Θερμαϊκός-ΠΑΟ Κουφαλίων 4-0
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-Αναγέννηση Γιαννιτσών 2-1
Αετός Βαρβάρας-ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 6-3
Θύελλα Σαρακηνών-Εδεσσαϊκός 0-1
Εθνικός Γιαννιτσών-Νίκη Αγκαθιάς 1-1
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-Αναγέννηση Πλαγιάς 0-0
Μακεδονικός-Αγροτικός Αστέρας 4-1
Ρεπό: ΠΟ Νέας Καλλικράτειας

3ος όμιλος – 14η αγωνιστική
ΠΟ Φήκης-Ατρόμητος Παλαμά 3-1
Ηρακλής Λάρισας-ΠΟ Ελασσόνας 0-1
ΑΟ Σελλάνων-Δίας Δίου 5-0
ΑΕ Καρίτσας-Αναγέννηση Καρδίτσας 1-3
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Κοζάνη 2-2
Ερμής Αμυνταίου-Αετός Μακρυχωρίου 1-4
Μακεδονικός Φούφα-ΑΣ Μετέωρα 3-2
Ρεπό: Εθνικός Νέου Κεραμιδίου

6ος όμιλος – 9η αγωνιστική
Πανιώνιος-Φωστήρας 2-0
ΑΕ Μυκόνου-ΑΕ Μοσχάτου 3-1
Πανναξιακός-Εθνικός 1-2
Προοδευτική-Μαρκό 2-0
Χαραυγιακός-Αήττητος Σπάτων 1-1
Ρεπό: Ηλιούπολη

10ος όμιλος – 14η αγωνιστική
Άρης Σούδας-Γιούχτας 1-1
Αναγέννηση Ιεράπετρας-Πλατανιάς 3-0
Ηρόδοτος-Άγιος Νικόλαος 1-0
Ρεθυμνιακός-Αλμυρός Γαζίου 2-1
Δαμάστα-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 2-2
Πόρος-ΑΕ Νέαπολης 3-1
Άρης Ρεθύμνου-Αστέρας Ρεθύμνου 0-3 α.α
Ατσαλένιος-ΑΟ Παλαιόχωρας 3-0 α.α