Γ’ Εθνική: Νίκες για ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου και Αναγέννηση Άρτας

0
314

Γκολ και θέαμα στη Γ’ Εθνική για μια ακόμη αγωνιστική.

Στον 5ο όμιλο, ο Αχέρων Καναλακίου επιβλήθηκε 4-1 της Θύελλας Κατσικά, ενώ η Κέρκυρα νίκησε με ανατροπή 3-1 τον Μ. Αλέξανδρο Καλλιθέας και η Αναγέννηση Άρτα πανηγύρισε τη νίκη επί του Τηλυκράτη.

5ος όμιλος – 6η αγωνιστική
ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου-Θύελλα Κατσικάς 4-1
Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης-Αμβρακικός Λουτρού 1-1
Παναγρινιακός-ΠΑΣ Θύελλα 1-1
Κέρκυρα-Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 2-1
ΠΑΣ Πρέβεζα-ΑΕ Μεσολογγίου 0-0
ΟΦΑΜ-ΑΕ Λευκίμμης 0-1
Αναγέννηση Άρτας-Τηλυκράτης Λευκάδας 1-0

Μπορεί να είναι εικόνα κείμενο που λέει "Βαθμολογία 1. Αποτελέσματα Πρόγραμμα Αχέρων Καναλακίου 2. 6 Λευκίμμη 17:3 3. 16 6 Άγιος Ματθαίος 10:5 13 6 10:4 Τηλυκράτης Λευκάδας 5. 13 6 7:4 Αναγέννηση Άρτας 6. 12 6 7:6 Αστέρας Καληράχης 10 7. 6 8:6 Παναγρινιακός 9 6 AO Κασσιόπης 9:4 9 6 8:17 Αμβρακικός Λουτρού 10. 9 6 Πρέβεζα 3:5 7 11. 6 4:6 ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου 4 12. 6 Α.Ε. Μεσολογγίου 10:13 4 13. 5 1:6 Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέ... 14. 2 5 Θύελλα Κατσικάς 3:8 2 6 3:13 1"

Στον 1ο όμιλο, ο Απόλλων Παραλιμνίου επικράτησε 2-0 της ΑΕ Αμπελοκήπων και η ΑΕ Ευόσμου με την Αλεξανδρούπολη FC αναδείχτηκαν ισόπαλες 2-2. Στον 2ο όμιλο, ο Ποσειδών Μηχανιώνας διέλυσε με 7-0 τον ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας, ενώ ο Αγροτικός Αστέρας νίκησε 1-0 εκτός έδρας τον Μ. Αλέξανδρο Τρικάλων στο φινάλε.

Στον 3ο όμιλο, η Αναγέννηση Καρδίτσας νίκησε 2-0 στο Προάστιο τον ΑΟ Σελλάνων και ο Ηρακλής Λάρισας επιβλήθηκε 6-2 του Δία Δίου. Στον 4ο όμιλο, ο Διαγόρας Στεφανοβικείου πήρε τη νίκη με 2-1 επί του Θησέα Αγριάς στο τοπικό ντέρμπι και ο Αμβρυσσέας Διστόμου απέδρασε από την Άμφισσα με τη νίκη με 1-0 επί του Φωκικού.

Στον 7ο όμιλο, η Κηφισιά επικράτησε 2-1 του Μολαϊκού, ενώ ο Παναρκαδικός νίκησε 2-0 τον Ατρόμητο Χιλιομοδίου. Στον 8ο όμιλο, ο Αιολικός αναδείχτηκε νικητής με 2-1 στο ντέρμπι της Λέσβου απέναντι στον Αετό Λουτρών, ενώ ο Αίας Σαλαμίνας έμεινε στο 0-0 με τον Αστέρα Βάρης.

Στον 9ο όμιλο, ο ΠΑΟ Βάρδας έμεινε στο 1-1 με τη Ζάκυνθο, ενώ η Αχαϊκή παρά τις απουσίες, επικράτησε 2-1 της Θύελλας Πατρών. Στον 10ο όμιλο, ο Αστέρας Ρεθύμνου πήρε σπουδαία νίκη με το… αγγλικό 4-3 εκτός έδρας επί της Αναγέννησης Ιεράπετρας, ενώ ο Ατσαλένιος νίκησε 2-1 τον Άγιο Νικόλαο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος – 7η αγωνιστική
Εθνικός Σοχού-Νέστος Χρυσούπολης 0-0
ΑΕ Εύοσμου-Αλεξανδρούπολη FC 2-2
Πανδραμαϊκός-ΑΕ Διδυμοτείχου 1-0
Ορφέας Ξάνθης-Αετός Οφρυνίου 1-0
Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου-Άρης Αβάτου 0-3
Απόλλων Παραλιμνίου-ΑΕ Αμπελοκήπων 2-0
Ηρακλής-Αναγέννηση Θαλασσιάς 5-0 (24/4)
Ελπίδα Σαπών-Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 3-0 α.α

2ος όμιλος – 7η αγωνιστική
ΠΑΟ Κουφαλίων-Μακεδονικός 0-0
Εθνικός Γιαννιτσών-Αναγέννηση Πλαγιάς 1-0
Αετός Βαρβάρας-Εδεσσαϊκός 2-1
ΠΟ Νέας Καλλικράτειας-Αναγέννηση Γιαννιτσών 1-0
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-Αγροτικός Αστέρας 0-1
Θύελλα Σαρακηνών-Νίκη Αγκαθιάς 2-0
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 7-0
Ρεπό: Θερμαϊκός Θέρμης

3ος όμιλος – 7η αγωνιστική
Ατρόμητος Παλαμά-Μακεδονικός Φούφα 3-0
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Αετός Μακρυχωρίου 0-1
ΑΟ Σελλάνων-Αναγέννηση Καρδίτσας 0-2
Εθνικός Νέου Κεραμιδίου-ΠΟ Ελασσόνας 2-1
Ερμής Αμυνταίου-ΑΣ Μετέωρα 2-0
ΑΕ Καρίτσας-Κοζάνη 2-0
Ηρακλής Λάρισας-Δίας Δίου 6-2
Ρεπό: ΠΟ Φήκης

4ος όμιλος – 7η αγωνιστική
Φωκικός-Αμβρυσσέας Διστόμου 0-1
Διαγόρας Στεφανοβικείου-Θησέας Αγριάς 2-1
Δήμητρα Ευξεινούπολης-ΑΠΟ Αταλάντη 1-1
Νέα Αρτάκη-Ηρακλής Ψαχνών 1-0
Οπούντιος Μαρτίνου-ΓΣ Αλμυρού 0-3 α.α
Ρεπό: ΑΟ Υπάτου

6ος όμιλος – 6η αγωνιστική
Προοδευτική-ΑΕ Μυκόνου 1-0
Μαρκό-Ηλιούπολη 0-2
Χαραυγιακός-Φωστήρας 2-1
Εθνικός-Πανιώνιος 1-1
Αήττητος Σπάτων-ΑΕ Μοσχάτου 0-0
Ρεπό: Πανναξιακός

7ος όμιλος – 7η αγωνιστική
Πανναυπλιακός-ΠΑΟ Ρουφ 1-2
Πανγυθεατικός-Ερμιονίδα 0-2
Κορωνίδα Κοιλάδας-Άρης Σκάλας 0-0
Παναρκαδικός-Ατρόμητος Χιλιομοδίου 2-0
Ερμής Μελιγούς-Άγιος Ιερόθεος 1-4
Κηφισιά-Μολαϊκός 2-1
Ρεπό: Φοίνικας Νέας Επιδαύρου

8ος όμιλος – 7η αγωνιστική
Ακράτητος-ΑΟ Πυλίου Κω 1-0
Αιολικός-Αετός Λουτρών 2-1
Αίας Σαλαμίνας-Αστέρας Βάρης 0-0
Κερατσίνι-Θύελλα Ραφήνας 0-2
ΑΟ Καραβάς-Πυθαγόρας 5-0
ΑΠΕ Μικρασιατική-Πανελευσινιακός αναβλ.

9ος όμιλος – 7η αγωνιστική
ΠΑΟ Βάρδας-ΑΠΣ Ζάκυνθος 1-1
ΑΟ Τσιλιβή-Αίας Γαστούνης 2-2
Παναιγιάλειος-Εθνικός Σκουλικάδου 0-1
Πάμισος Μεσσήνης-Παλληξουριακός 0-0
Διαγόρας Βραχνεΐκων-Ναυπακτιακός Αστέρας 0-3
Αχαϊκή-Θύελλα Πατρών 2-1
Ρεπό: ΑΟ Διαβολιτσίου

10ος όμιλος – 7η αγωνιστική
Ατσαλένιος-Άγιος Νικόλαος 2-1
Αναγέννηση Ιεράπετρας-Αστέρας Ρεθύμνου 3-4
Γιούχτας-Πόρος 0-0
Ηρόδοτος-Αλμυρός 1-1
Πλατανιάς-Άρης Σούδας 0-1
ΑΟ Δαμάστα-ΑΕ Νεάπολης 1-2
Ρεθυμνιακός-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 0-2 (24/4)
Άρης Ρεθύμνου-ΑΟ Παλαιόχωρας Ματαιώθηκε