Γ’ Εθνική Μπάσκετ: Τα αποτελέσματα στους έξι ομίλους και η βαθμολογία

Δείτε τα τελικά αποτελέσματα για την 4η, 6η αγωνιστική(3ος όμιλος) της Γ’ Εθνικής και στους έξι ομίλους.

1ος όμιλος – 4η αγωνιστική

Με τέσσερα παιχνίδια συνεχίστηκε το πρόγραμμα του 1ου ομίλου της 4ης αγωνιστικής, με όλους τους γηπεδούχους να υπερασπίζονται τις έδρες τους.

Τα τελικά αποτελέσματα η Βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική:

ΣΔΥ Τρίπολης-Παναχαϊκή ΓΕ 61-56

ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας-ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 52-48

ΑΟ Γλαύκος-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 82-63

ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών– Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ 88-65

ΓΣ Εργοτέλης-ΣΚ Καλαμάτας (ανεβλήθη)

Επόμενη αγωνιστική (5η, 27-28/11)

Σάββατο 27/11/21

ΓΣ Διαγόρας Ρόδου-ΑΟ Γλαύκος             

Κυριακή 28/11/21           

Παναχαϊκή ΓΕ-ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας

ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-ΓΣ Εργοτέλης              

ΣΚ Καλαμάτα- ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών           

Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ-ΣΔΥ Τρίπολης


 
ΑΓΝΗΠΥΠΚ+/-Β
1Αίολος Αγυιάς Πατρών440286239478
2Καλαμάτα330228186426
3Διαγόρας Ρόδου422247206416
4Εργοτέλης330169132376
5ΣΔΥ Τρίπολης422202236-346
6Γλαύκος41329028465
7Σφήκα Αμαλιάδας321158164-65
8Ήφαιστος Αχιλλέας413221294-735
9Παναχαϊκή404239268-294
10Δίων ο Κυπαρισσεύς303164206-423

2ος Όμιλος – 4η αγωνιστική

Με νίκες συνέχισαν την πορεία τους στον 2ο όμιλο της Γ’ Εθνική οι ΑΟ Δάφνης και Μίλωνας. Δείτε τα αποτελέσματα, τη βαθμολογία και τα παιχνίδια της επόμενης αγωνιστικής.

Τα τελικά αποτελέσματα η Βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική:

ΑΟ Δάφνης- ΑΠΣ Παπάδος Γέρας 82-55

ΑΟΝΣ Μίλων- Τελεθριακός ΑΣ 93-46

ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας– ΦΟ Βροντάδου 96-68

Βούρειος ΑΟΛ-ΑΕ Πικερμίου 76-71

ΑΟΦ Πορφύρας- ΓΣ Κορωπίου (Ανεβλήθη)

Επόμενη αγωνιστική (5η, 28/11)

ΑΠΣ Παπάδος Γέρας-ΑΟΝΣ Μίλων         

Τελεθριακός ΑΣ-ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας

ΦΟ Βροντάδου-ΑΟΦ Πορφύρας

ΓΣ Κορωπίου-Βούρειος ΑΟΛ      

ΑΕ Πικερμίου-ΑΟ Δάφνης


 
ΑΓΝΗΠΥΠΚ+/-Β
1Μϊλωνας440330252788
2Δάφνη440352287658
3Βούρειος ΑΟΛ Χίου440299269308
4Ίκαρος Καλλιθέας431347303447
5Πικέρμι413274279-55
6ΦΟ Βροντάδου413306340-345
7Τελεθριακός413274319-455
8Παπάδος Γέρας413199254-555
9Κορωπί312209219-104
10Πορφύρας303209244-353

3ος Όμιλος – 6η αγωνιστική

Σπουδαίο διπλό για Λουτράκι και Χαλάνδρι

Τα τελικά αποτελέσματα η Βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική:

ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων-ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 73-75   

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΑΣ Πέρα 93-83     

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΟ Ερμιονίδας 79-73

ΑΕ Δικαίου Κω-ΑΟΚ Χαλάνδρι 53-55      

ΚΑΠ-ΑΟ Μυκόνου 57-77

Ρεπό: ΑΟ Πεύκης

Επόμενη αγωνιστική (7η, 28/11)

ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου

ΑΣ Πέρα-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου

ΑΟ Ερμιονίδας-ΑΟ Πεύκης

ΑΟΚ Χαλάνδρι-ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων       

ΑΟ Μυκόνου-ΑΕ Δικαίου Κω

Ρεπό: ΚΑΠ


 
ΑΓΝΗΠΥΠΚ+/-Β
1Μύκονος55043231112110
2ΑΟ Πεύκης5504063584810
3Αγία Παρασκευή6424694402910
4ΑΕ Δικαίου Κω633461436259
5Ελευθερία Μοσχ.53236635798
6ΑΣ Πέρα624458476-188
7ΑΟ Ερμιονίδας523373382-97
8ΑΟΚ Χαλάνδρι523323371-487
9Νίκη Αμαρουσίου42230830536
10Ποσειδών Λουτρακίου514339416-776
11Τήρων Αγ.Θεοδώρων606371456-856

4ος Όμιλος – 4η αγωνιστική

Ο ΑΟ Τρίκαλα και ο Σπάρτακος Ιωαννίνων συνέχισαν νικηφόρα και έκαναν το 4/4, επικρατώντας του ΓΕ Αγρινίου με 87-55 και της Αναγέννησης Λαμίας με 96-59 αντίστοιχα. Αν και ο ΓΣ Σοφάδων ήραν μπροστά με επτά πόντους στο τέλος του ημιχρόνου (55-48), ο Αμπελώνας προσπέρασε μπροστά και νίκησε εντός έδρας με 75-71, όπως εντός έδρας νίκες σημείωσαν και ο Αχέροντας Καναλακίου επί του ΓΣ Αγριάς με 74-67 και ο ΓΣ Αλμυρού επί της Νίκαιας Λάρισας με 83-67.

Τα τελικά αποτελέσματα η Βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική:

ΑΟ Τρίκαλα-ΓΕ Αγρινίου 87-55

Αναγέννηση Λαμίας-Σπάρτακος Ιωαννίνων  59-96

Αμπελώνας-ΓΣ Σοφάδων 75-71

Αχέρων Καναλακίου-ΓΣ Αγριάς  74-67

ΓΣ Αλμυρού-Νίκαια Λάρισας 40-25(20), 83-67

Η επόμενη αγωνιστική (5η, 28/11)

ΓΣ Αγριάς-Αμπελώνας

ΓΣ Σοφάδων-Αναγέννηση Λαμίας

Σπάρτακος Ιωαννίνων-ΑΟ Τρίκαλα

Νίκαια Λάρισας-Αχέρων Καναλακίου

ΓΕ Αγρινίου-ΓΣ Αλμυρού

1Σπάρτακος Ιωαννίνων4403562421148
2ΑΕ Τρίκαλα440297229688
3Αλμυρός431297272257
4ΓΣ Αγριάς422275262136
5Σοφάδες42229729526
6Αμπελώνας 1986422257286-296
7Αχέρων Καναλακίου413248292-445
8ΓΕ Αγρινίου413239297-585
9Αναγέννηση Λαμίας413250309-595
10Νίκαια 2012404269301-324

5ος Όμιλος – 4η αγωνστική

Στο ντέρμπι της αγωνιστικής του πέμπτου ομίλου της Γ’ Εθνικής, ο Ναύαρχος Βότσης νίκησε εκτός έδρας το ΔΕΚΑ με 70-62, ενώ εκτός έδρας νίκη σημείωσε και το Ανατόλια επί του Αετού Βέροιας με 84-82 στην δεύτερη παράταση. Οι Γαλάζιοι νίκησαν τους Ικάρους Γιαννιτσών με 59-54, ενώ εντός έδρας νίκες πέτυχεο ΑΣ Καστοριάς και ο Αριστοτέλης Φλώρινας επί του ΑΟΚ Βέροιας με 86-57 και ΦΟ Αριδαίας με 82-79 αντίστοιχα.

Τα τελικά αποτελέσματα η Βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική:

Γαλάζιοι-Ικαροι Γιαννιτσών 59-54

ΔΕΚΑ-Ναύαρχος Βότσης 62-70

ΑΣ Καστοριάς-ΑΟΚ Βέροιας  86-57

Αετοί Βέροιας-Ανατόλια  82-84

Αριστοτέλης Φλώρινας-ΦΟ Αριδαίας 82-79

Η επόμενη αγωνιστική (5η, 28/11)

Ανατόλια-ΑΣ Καστοριάς

ΑΟΚ Βέροιας-ΔΕΚΑ

Ναύαρχος Βότσης-Γαλάζιοι

ΦΟ Αριδαίας-Αετοί Βέροιας

Ικαροι Γιαννιτσών-Αριστοτέλης Φλώρινας


 
ΑΓΝΗΠΥΠΚ+/-Β
1Ναύαρχος Βότσης431252223297
2ΔΕΚΑ431299255447
3Ανατόλια43129729257
4ΦΟ Αριδαίας422293277166
5Αετοί Βέροιας422278267116
6Καστοριά422264266-26
7Αριστοτέλης Φλώρινας321221224-35
8Γαλάζιοι ΚΟΘ413235273-385
9Ίκαροι Γιαννιτσών404267292-254
10ΑΟΚ Βέροιας312189226-374

6ος Όμιλος – 4η αγωνιστική

Η Σταυρούπολη και ο Ιωνικός Ιωνίας έκαναν το 4/4, επικρατώντας εκτός έδρας του Απόλλωνα Καλαμαριάς με 70-35 και εντός έδρας της Ελπίδας Αμπελοκήπων με 82-76 αντίστοιχα, με τον ΑΟ Γαλάτιστας να νικά εντός έδρας τον Αρίωνα Ξάνθης με 72-61. Εκτός έδρας νίκη πέτυχε ο ΚΑΟ Δράμας, που επικράτησε της Ασπίδας Ξάνθης με 75-60, αλλά και ο ΒΑΟ, που νίκησε τον Ζέφυρο με 75-55.

Τα τελικά αποτελέσματα η Βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστική:

Απόλλων Καλαμαριάς-Σταυρούπολη  35-70

Ζέφυρος-ΒΑΟ  55-75

Ασπίδα Ξάνθης-ΚΑΟ Δράμας 60-75

ΑΟ Γαλάτιστας-Αρίων Ξάνθης  72-61

Ιωνικός Ιωνίας-Ελπίδα Αμπελοκήπων 82-76

Η επόμενη αγωνιστική (5η, 28/11)

Αρίων Ξάνθης-Ασπίδα Ξάνθης

ΚΑΟ Δράμας-Ζέφυρος

ΒΑΟ-Απόλλων Καλαμαριάς

Ελπίδα Αμπελοκήπων-ΑΟ Γαλάτιστας

Σταυρούπολη-Ιωνικός Ιωνίας


 
ΑΓΝΗΠΥΠΚ+/-Β
1Σταυρούπολη4403322111218
2Ιωνικός Ιωνίας440268239298
3ΚΑΟ Δράμας431295216797
4Ασπίς Ξάνθης431243193507
5Απόλλων Καλαμαριάς422218223-56
6Γάλατιστα422225253-286
7ΒΑΟ413213237-245
8Ελπίς Αμπελοκήπων413280342-625
9Αρίων Ξάνθης404259291-324
10Ζέφυρος 02404179307-1284

Πηγή:Superbasket.gr

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Παίξε Μπάλα

σχετικά άρθρα