Football League: Καταρτίστηκαν οι δύο όμιλοι – Αυτό είναι το πρόγραμμα του Θεσπρωτού

0
83

Με δύο ομίλους των δέκα ομάδων θα διεξαχθεί η φετινή Football League.

Η διοργανώτρια Αρχή του πρωταθλήματος έκανε γνωστό τον σχηματισμό των δύο ομίλων με γεωγραφικά κριτήρια, ενώ πραγματοποίησε κλήρωση για τις δύο ομάδες του Βόλου, προκειμένου να μοιραστούν ισάριθμα οι 20 ομάδες.

Ο βόρειος όμιλος αποτελείται από τους:
ΑΕΠ Κοζάνης
Αλμωπός Αριδαίας
Απόλλων Ποντου
ΝΠΣ Βέροια
Θεσπρωτός Ηγουμενίτσας
Καβάλα
Ολυμπιακός Βόλου
Πανσερραϊκός
Πιερικός
Τρίγλια

Ο νότιος όμιλος αποτελείται από τους:
Αιγάλεω
Αστέρας Βλαχιώτη
Ενωση Πανασπροπυργιακού
Επισκοπή
Ιάλυσος
Καλαμάτα
Καλλιθέα
Νίκη Βόλου
Ρόδος
Σαντορίνη

Το πρωτάθλημα θα διεξαχθεί σε δυο φάσεις. Πρώτη φάση η κανονική περίοδος με 18 αγωνιστικές και δεύτερη φάση τα πλέι οφ και πλέι άουτ.

Στα πλέι οφ θα αγωνιστούν οι ομάδες που κατέλαβαν τις θέσεις 1-4 σε κάθε όμιλο με αγώνες εντός και εκτός έδρας των έξι αγωνιστικών –διατηρώντας τη βαθμολογία της κανονικής διάρκειας. Οι δυο πρώτοι από κάθε όμιλο (σύνολο τέσσερις) προβιβάζονται στην Super League 2.

Αντίστοιχα οι ομάδες που θα καταλάβουν τις θέσεις 5-10 θα αγωνιστούν σε πλέι άουτ με εντός και εκτός έδρας αγώνες σε δέκα αγωνιστικές –επίσης διατηρώντας τη βαθμολογία της κανονικής διάρκειας. Οι ομάδες που θα τερματίσουν στις 9η και 10η θέση κάθε ομίλου (σύνολο τέσσερις) θα υποβιβαστούν στην Γ Εθνική κατηγορία.

Το πρόγραμμα των δύο ομίλων

Πραγματοποιήθηκε σήμερα η κλήρωση των είκοσι ομάδων που συμμετέχουν στους δύο ομίλους της Football League.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα του Βόρειου Ομίλου:
1η αγωνιστική /10η
Απόλλων Πόντου – Θεσπρωτός
Βέροια – ΑΕΠ Κοζάνης
Καβάλα – Πανσερραϊκός
Ολυμπιακός Βόλου – Τρίγλια
Πιερικός – Αλμωπός Αριδαίας

2η αγωνιστική/11η
Θεσπρωτός – Καβάλα
Βέροια – Απόλλων Πόντου
Τρίγλια – Αλμωπός Αριδαίας
Πανσερραϊκός – Πιερικός
ΑΕΠ Κοζάνης – Ολυμπιακός Βόλου

3η αγωνιστική/12η
Απόλλων Πόντου – Καβάλα
Ολυμπιακός Βόλου – Βέροια
Πιερικός – Θεσπρωτός
Αλμωπός Αριδαίας –ΑΕΠ Κοζάνης
Τρίγλια – Πανσερραϊκός

4η αγωνιστική/13η
Θεσπρωτός – Τρίγλια
Βέροια – Αλμωπός Αριδαίας
Καβάλα – Πιερικός
Ολυμπιακός Βόλου – Απόλλων Πόντου
ΑΕΠ Κοζάνης – Πανσερραϊκός

5η αγωνιστική/14η
Απόλλων Πόντου – Πιερικός
Θεσπρωτός – ΑΕΠ Κοζάνης
Αλμωπός Αριδαίας – Ολυμπιακός Βόλου
Τρίγλια – Καβάλα
Πανσερραϊκός – Βέροια

6η αγωνιστική/15η
Βέροια – Θεσπρωτός
Καβάλα – ΑΕΠ Κοζάνης
Ολυμπιακός Βόλου – Πανσερραϊκός
Πιερικός – Τρίγλια
Αλμωπός Αριδαίας – Απόλλων Πόντου

7η αγωνιστική/16η
Θεσπρωτός – Ολυμπιακός Βόλου
Καβάλα – Βέροια
Τρίγλια – Απόλλων Πόντου
Πανσερραiκός – Αλμωπός Αριδαίας
ΑΕΠ Κοζάνης – Πιερικός

8η αγωνιστική/17η
Απόλλων Πόντου – Πανσερραiκός
Ολυμπιακός Βόλου – Καβάλα
Πιερικός – Βέροια
Αλμωπός Αριδαίας – Θεσπρωτός
ΑΕΠ Κοζάνης – Τρίγλια

9η αγωνιστική/18η
Απόλλων Πόντου – Πανσερραϊκός
Βέροια – Τρίγλια
Καβάλα – Αλμωπός Αριδαίας
Πιερικός – Ολυμπιακός Βόλου
Πανσερραiκός – Θεσπρωτός

Αναλυτικά, το πρόγραμμα του Νότιου Ομίλου:
1η αγωνιστική /10η
Νίκη Βόλου – Αιγάλεω
Ρόδος – Επισκοπή
Ιάλυσος – Καλλιθέα
Αστέρας Βλαχιώτη – Ένωση Πανασπροπυργιακού
Σαντορίνη – Καλαμάτα

2η αγωνιστική / 11η
Αιγάλεω – Ιάλυσος
Ρόδος – Νίκη Βόλου
Ένωση Πανασπροπυργιακού – Καλαμάτα
Καλλιθέα – Σαντορίνη
Επισκοπή – Αστέρας Βλαχιώτη

3η αγωνιστική / 12η
Νίκη Βόλου – Ιάλυσος
Αστέρας Βλαχιώτη – Ρόδος
Σαντορίνη – Αιγάλεω
Καλαμάτα – Επισκοπή
Ένωση Πανασπροπυργιακού – Καλλιθέα

4η αγωνιστική / 13η
Αιγάλεω – Ένωση Πανασπροπυργιακού
Ρόδος – Καλαμάτα
Ιάλυσος – Σαντορίνη
Αστέρας Βλαχιώτη – Νίκη Βόλου
Επισκοπή – Καλλιθέα

5η αγωνιστική / 14η
Νίκη Βόλου – Σαντορίνη
Αιγάλεω – Επισκοπή
Καλαμάτα – Αστέρας Βλαχιώτη
Ένωση Πανασπροπυργιακού – Ιάλυσος
Καλλιθέα – Ρόδος

6η αγωνιστική /15η
Ρόδος – Αιγάλεω
Ιάλυσος – Επισκοπή
Αστέρας Βλαχιώτη –Καλλιθέα
Σαντορίνη – Ένωση Πανασπροπυργιακού
Καλαμάτα – Νίκη Βόλου

7η αγωνιστική / 16η
Αιγάλεω – Αστέρας Βλαχιώτη
Ιάλυσος – Ρόδος
Ένωση Πανασπροπυργιακού – Νίκη Βόλου
Καλλιθέα – Καλαμάτα
Επισκοπή – Σαντορίνη

8η αγωνιστική / 17η
Νίκη Βόλου – Καλλιθέα
Αστέρας Βλαχιώτη – Ιάλυσος
Σαντορίνη – Ρόδος
Καλαμάτα – Αιγάλεω
Επισκοπή – Ένωση Πανασπροπυργιακού

9η αγωνιστική / 18η
Νίκη Βόλου – Επισκοπή
Ρόδος – Ένωση Πανασπροπυργιακού
Ιάλυσος – Καλαμάτα
Σαντορίνη – Αστέρας Βλαχιώτη
Καλλιθέα – Αιγάλεω