Εντός έδρας ήττα για τους παίδες της ΕΠΣ Άρτας κόντρα στους αντίστιχους της ΕΠΣ Ηπείρου

0
121

Δέυτερη σερί εντός έδρας ήττα γνώρισαν οι παίδες της ΕΠΣ Άρτας αυτή την φορά απο την ΕΠΣ Ηπείρου με 0-4. Στον αγώνα που διεξήχθει στο Δημοτικό Στάδιο Άρτας την Τετάρτη 9 Φεβρουαρίου 2022 στις 12:00 στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του πανελλήνιου πρωταθλήματος προεπιλογής.

Η ομάδα της ΕΠΣ Ηπείρου προηγήθηκε με τον Αλεξίου στο 4′ λεπτό ήταν και το σκόρ για το πρώτο ημίχρονο Στο δεύτερο ημίχρονο ο Τζουβάρας στο 41′ λεπτό έκανε το 0-2 , το 0-3 έκανε ο Μάκης στο 44′ λεπτό και το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Αλεξίου στο 48′ λεπτό διαμορφώνοντας το τελικό 0-4 και δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στην νίκη της ομάδας του.

Σκόρερς: 4′ 48′ Αλεξίου , 41′ Τζοβάρας , 44′ Μάκης