Α1 Μπάσκετ Γυναικών: Τα αποτελέσματα της (18ης) και τελευταίας αγωνιστικής και η τελική βαθμολογία

0
43

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής η τελική βαθμολογία και τα ζυεγάρια των play off

Αποτελέσματα

ΠΑΣ Γιάννινα 69-70 Γ.Σ. Εσπερίδες Καλλιθέας 

Α.Σ. Νίκη Λευκάδας 55-95 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

Α.Ο. Ελευθερία Μοσχάτου 76-51 Α.Ο. Δάφνη Αγ. Δημητρίου

Ο.Α. Χανίων 46-53 Παναθηναϊκός Α.Ο.

Ρεπό: ΠΑΟΚ  Α.Σ.

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Α.Σ. Νίκη Λευκάδας 55-95 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Ελ Ανύ-Λάμπος

Δεκάλεπτα: 17-19, 32-44, 48-68, 55-95

Α.Σ. Νίκη Λευκάδας(Λαμπρόπουλος): Κόφι 12(1), Ντάλα 8(1), Δανδουλάκη Μ.2, Δανδουλάκη Α., Χασάπη 1,Γεωργάκη, Κατωπόδη, Τσαβόνι, Γιανγκ 14(2), Ρομποτή, Οντουάιρ18(2).

Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.(Ζίμπαρτς): Πλουφ 6, Τόλφρι 12(2), Σταμολάμπρου 15(2), Σταμάτη 4, Αλεξανδρή 4, Σπυριδοπούλου 15(2), Σύρρα 1, Φουράκη 6, Δίελα 4, Βαμβακά, Βίτολα 13(1), Χάμπλιν 15(1).

ΠΑΣ Γιάννινα 69-70 Γ.Σ. Εσπερίδες Καλλιθέας

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Παζώλης-Γεωργούλης

Δεκάλεπτα: 14-20, 34-42, 47-61, 69-70

ΠΑΣ Γιάννινα WBC (Γούλας): Μπλάσιερ, Χούλη, Σαρηγιαννίδου 14(2), Καλαμπάκου 13(3), Κούπερ 19(2), Χρηστάκη, Σλιμ 13(1), Παπαδοπούλου, Μαρίνη 10(1).

Γ.Σ. Εσπερίδες Καλλιθέας (Νανάκος): Καμμένου 18(6), Γασπαράτου 2, Λουκάτου 3, Πότερ 24, Μπενέκη 6, Ζούμπατς, Βιντσιλαίου 2, Κασάπογλου 5(1), Μπάραμαν 10.

A.O. Ελευθερία Μοσχάτου 76-51 A.O. Δάφνη Αγ. Δημητρίου

Διαιτητές: Ραχιώτης-Χριστοδουλάκης-Λεβεντάκος

Δεκάλεπτα: 16-19, 40-27, 61-40, 76-51

Α.Ο. Ελευθερία Μοσχάτου (Δεσποτάκης): Δαμουλάκη, Καρακασίδου 14(1), Νάτσκου 3, Φεράρι 5, Σμιθ 21(3), Θεοδωρομανωλάκη 5(1), Τζέιμς 26(3), Τσέρου, Κρητικοπούλου 2.

Α.Ο. Δάφνη Αγίου Δημητρίου(Μπουμπούς): Γκίβενς 9, Γεροστεργίου 17(5), Παγώνη 5(1),  Πάτερσον 11(1), Γκριτζά, Ντάνιελ 9.

Ο.Α. Χανίων 46-53 Παναθηναϊκός Α.Ο.

Διαιτητές: Αποστολίδης Β.-Φασόλης-Κατσαπρακάκης

Δεκάλεπτα: 4-18, 23-22, 34-37, 46-53

Ο.Α. Χανίων(Λάππας): Σαλιάι 11(3), Πούλινς 5, Παπαδάκη 8(2), Τσιχλάκη 4, Ντέλιτς 14, Χάρις 4.

Παναθηναϊκός Α.Ο.(Καπογιάννη): Ριντ 23, Φιτζγκέραλντ 14(1), Ζιάκα, Λύμουρα, Κωτούλα, Μυλωνάκη, Χολμς 13, Χατζηνικολάου 3(1), Κάιζερ.

Βαθμολογία

1 Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. 32

2 Παναθηναϊκός Α.Ο. 30

3 Γ.Σ. Εσπερίδες Καλλιθέας 27

4. Α.Ο. Ελευθερίας Μοσχάτου 22

5 Ο.Α. Χανίων 22

6 Δάφνη Αγίου Δημητρίου 22

7 ΠΑΟΚ Α.Σ. 22

8 Νίκη Λευκάδας 20

9 ΠΑΣ Γιάννινα 19

1η Αγωνιστική – Β’ φάση (Play off)

ΗΜ/ΝΙΑΩΡΑΓΗΠΕΔΟΑΓΩΝΑΣ
30/03/2218.00ΣΕΦ (ΑΙΘ. 5)ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ – ΑΣ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
31/03/2215.00Π. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ – ΑΣ ΠΑΟΚ
30/03/2219.00ΕΣΠΕΡΟΥΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛ. – ΑΟ ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ.
30/03/2218.00Α’ ΜΟΣΧΑΤΟΥΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ

2η Αγωνιστική – Β’ φάση (Play off)

ΗΜ/ΝΙΑΩΡΑΓΗΠΕΔΟΑΓΩΝΑΣ
03/04/2215.00ΔΑΚ ΛΕΥΚΑΔΑΣΑΣ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ (εάν χρειαστεί)
03/04/2214.00ΠΑΟΚΑΣ ΠΑΟΚ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ (εάν χρειαστεί)
03/04/2216.45ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (ΠΑΛΑΙΟ)ΑΟ ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛ. (εάν χρειαστεί)
03/04/2214.00ΚΛΑΔΙΣΟΥΟΑ ΧΑΝΙΩΝ – ΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (εάν χρειαστεί)

3η Αγωνιστική – Β’ φάση (Play off)

ΗΜ/ΝΙΑΩΡΑΓΗΠΕΔΟΑΓΩΝΑΣ
13/04/2218.00ΣΕΦ (ΑΙΘ. 5)ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ – ΑΣ ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (εάν χρειαστεί)
13/04/2218.00Π. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ – ΑΣ ΠΑΟΚ (εάν χρειαστεί)
13/04/2219.00ΕΣΠΕΡΟΥΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛ. – ΑΟ ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (εάν χρειαστεί)
13/04/2218.00Α’ ΜΟΣΧΑΤΟΥΑΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (εάν χρειαστεί)

ΣΗΜΕΙΩΣΗ:  Η τέλεση των παραπάνω αγώνων εγκρίνεται από το ΔΣ της ΕΟΚ σύμφωνα με το άρθρο 22 παρ. 9 του Ν. 4049/23.02.12.