Βαριά ήττα με (5-1) γνώρισε ο Καραϊσκάκης Άρτας απο τον Ο.Φ. Ιεράπετρας

0
157

Βαριά ήττα γνώρισε ο Καραϊσκάκης Άρτας κόντρα στον Ο.Φ. Ιεράπετρας με σκόρ 5-1 στον αγώνα που διεξήχθει στα πλαίσια της 12ης εξ αναβολής αγωνιστικής του Νοτίου ομίλου της Super League 2.

Η ομάδα του Στάικου Βεργέτη άνοιξε το σκόρ με το Μεσσιντόρο στο 3 λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ο Νεκούλ στο 5′ λεπτό και στο 14′ λεπτό πέτυχε ακόμα δύο τέρματα ανεβάζοντας το δείκτη του σκόρ στο 3-0 που ήταν και το σκόρ για το πρώτο ημίχρονο . Το 4-0 ήρθε στο με τον Αντρεγγκόν στο 59′ λεπτό. Ο Κλιγγόπουλος μείωσε στο 65′ σε 4-1 και το τελικό 5-1 διαμόρφωσε και πάλι ο Αντρεγγκόν στο 94′ λεπτό.

Σκόρερς: 3′ Μεσσιντόρο , 5′ , 14′ Νεκούλ , 59′, 94′ Αντρεγγκόν/65′ Κλιγγόπουλος

Διαιτητής: Μπακογιάννης(Αθηνών)

Βοηθοί: Ζιρδάς(Δράμας) – Σταύρογλου(Αθηνών)

4ος: Ματσούκας(Αιτωλοακαρνανίας)

Παρατηρητής Διαιτησίας: Βάσσαλος(Χανίων)

Ο.Φ. Ιεράπετρας (Στάικος Βεργέτης): Καραγκιόζης, Κοντοές, Κάρδαρης, Μεσσιδόρο (66′ Ντέλτερ), Νεκούλ (66′ Κατάλντι), Ντι Λορέντζο, Μπενίτεζ (86′ Καραμπέτσος), Λεμονής (71′ Τορίμπιο), Βουό (46′ Μπλανκ Καζάου), Ζήσης, Αντερέγκεν.

Καραϊσκάκης Άρτας (Δημήτρης Μπελας): Λάζαρεβς, Πριόνας (60′ Φαν Ιπέρεν), Σάντος Ντε Μάτος Πέδρο Ενρίκε, Κλιγγόπουλος (70′ Γιαννιώτης), Βαφειάδης (70′ Κορέλας), Κρτσμάρεβιτς, Ναζίμ, Ζαμπού Ντοναλντόνι, Δερμιτζάκης (46′ Γαλεάδης), Ταμπας, Νταλακούρας.