ΠΑΣ Γιάννινα – Αστέρας Τρίπολης 2-2: Πάλεψε με τα “θηρία” αλλά κρατάει αντίδραση και βαθμό !

0
84

Ο ΠΑΣ Γιάννινα car.gr πάλεψε με αντίπαλο και … διαιτητικές αποφάσεις και πήρε τελικά τον υπερπολύτιμο, έτσι όπως εξελίχθηκε το ματς, βαθμό. Παμλίδης, Κριζμαν οι σκόρερ για τον ΠΑΣ ενώ για τους Αρκάδες σκόραραν οι Μουνάφο και Λουίς Φερνάντεθ.

Σε ένα χορταστικότατο παιχνίδι με δραματικό τέλος εξελίχθηκε το τελευταίο παιχνίδι του ΠΑΣ Γιάννινα car.gr για το 2020. Οι Ηπειρώτες υποδέχθηκαν τον Αστέρα Τρίπολης στο Εθνικό Στάδιο Ιωαννίνων για την 13η αγωνιστική, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 2-2, με τον ΠΑΣ να μένει νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής του Σιόντη.

Στο πρώτο ημίχρονο υπήρχαν αρκετές επιθετικές δημιουργίες και από τις δύο πλευρές. Ο ΠΑΣ ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ και πάλι στο πρώτο ημίχρονο (23′)με τον Παμλίδη να σκοράρει με κοντινή προβολή, μετά από το γύρισμα του Πίρσμαν από την αριστερή πλευρά και να γράφει το 1-0.

Car.gr ΠΑΣ Γιάννινα - Αστέρας Τρίπολης: Ο Παμλίδης από κοντά έκανε το 1-0 (vid)

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την απάντηση (34′) , με τον Ριέρα να βρίσκει με πολύ ωραία κάθετη πάσα τον Μουνάφο, ο οποίος πρόλαβε την έξοδο του Χουτεσιώτη και ισοφάρισε σε 1-1.

Car.gr ΠΑΣ Γιάννινα - Αστέρας Τρίπολης: Κάθετη του Ριέρα, προβολή του Μουνάφο και 1-1 (vid)

Στο δεύτερο ημίχρονο άλλαξαν οι αριθμητικές ισορροπίες καθώς ο ΠΑΣ Γιάννινα έμεινε με δέκα παίκτες, λόγω απευθείας κόκκινης και αποβολής του Σιόντη για σκληρό φάουλ στον Σίτο. Ωστόσο λίγα λεπτά αργότερα δεν υπήρξε η ίδια ευαισθησία για την κόκκινη κάρτα στη φάση του 57′ όταν ο Μπαράλες έκανε αντικανονικό ψαλιδάκι και έκανε φάουλ στον Εραμούσπε, δείχνοντας κίτρινη κάρτα στον παίκτη του Αστέρα.

Car.gr ΠΑΣ Γιάννινα - Αστέρας Τρίπολης: Κόκκινη στον Σιόντη (vid)

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι από υπέροχη συνεργασία Λουίς Φερνάντεθ και Άλβαρεθ, ο πρώτος με προβολή με το δεξί από σέντρα του συμπαίκτη του θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα και θα κάνει το 1-2 . Στην αμέσως επόμενη φάση (86′) ο ΠΑΣ φώναξε παρών και με τον Κρίζμαν από κοντά έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Σάλιακα έκανε το 2-2.

ΠΑΣ Γιάννινα: Χουτεσιώτης, Οικονομόπουλος, Πίρσμαν, Εραμούσπε, Κάργας, Κάστρο (αναγκαστική αλλαγή – Σιόντης), Ντομίνγκεθ, Νάουμετς, Ελευθεριάδης, Παμλίδης και Κρίζμαν.

Αστέρα Τρίπολης: Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Αλβάρεζ, Σουάρεθ, Καστάνο, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Ριέρα, Σίτο, Κρέσπι και Μπαράλες.