Νικηφόρο φιλικό για την Αναγέννηση Άρτας επί του Θεσπρωτού (pic)

0
173

Με σκορ 2-1 επιβλήθηκε η Αναγέννηση Άρτας το απόγευμα της Κυριακής (4/10) στο Δημοτικό Στάδιο Άρτας, στη φιλική αναμέτρηση, επί του Θεσπρωτού Ηγουμενίτσας που αγωνίζεται φέτος για 2η χρονιά στη Football league.

Στο 22΄ άνοιξαν το σκορ σε 1-0 οι γηπεδούχοι με τον Παπαρούνα, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημιχρονο και συγκεκριμένα στο 54΄ με ένα πολύ ωραίο γκολ του Παναγιώτη Μπότσαρη, η Αναγέννηση ανέβασε το δείκτη στο 2-0 με τους φιλοξενούμενους να αντιδρουν στο 88΄ και να μειώνουν το σκορ σε 2-1 με τον Γώγο, αν και είχαν πολλές ευκαιρίες και για να ισοφαρίσουν.

Το ματς

15′ Η Αναγέννηση κερδίζει φάουλ και κάνει ο Σιδηρόπουλος κεφάλια μετά την απομάκρυνση και η μπάλα βγαίνει έξω

22′ Μετά από το βολέ του Πατσιουρα ο Παπαρούνας κάνει το 1-0 σε μια φάση τετ α τετ

26′ Σουτ του Γώγου που πήγε να κρεμάσει τον Πατσιουρα αλλά η μπάλα περνάει πάνω από τα δοκάρια

31′ Ο Παπακίτσος χάνει την ευκαιρία να κάνει το 2-0 από την λάθος πάσα του Ζιώγα να περνά η μπάλα έξω από το τέρμα.

41′ Η πρώτη σημαντική ευκαιρία του Θεσπρωτού με το σουτ του Γώγου να διώχνει ο Πατσιουρας και ο παίχτης του Θεσπρωτού να βγάζει την μπάλα έξω.

Στην επόμενη φάση ο Χούσος κάνει ένα μακρινό σουτ που πήγε να ξεγελάσει τον πορτιέρο του Θεσπρωτού αλλά αποκρούει.

47′ Καταπληκτική ευκαιρία του Μπίκα να κάνει το 1-1 σε κενή εστία αλλά η μπάλα να βγαίνει έξω

54′ Με σουτ του Μπότσαρη η Αναγέννηση κάνει το 2-0

61′ Φοβερή κεφάλια του Σχισμενου από την εκτέλεση κόρνερ η μπάλα περνά ελάχιστα έξω

70′ Ευκαιρία για τον Θεσπρωτό να κάνει το 2-1 με συνεργασία Νίκου Κωνσταντίνου να περνά η μπάλα έξω

73′ Ακόμη μια ευκαιρία για τον Θεσπρωτό να μειώσει το σκορ αλλά ο Παππάς βγάζει την μπάλα σε κόρνερ

76′ Ευκαιρία για τον Θεσπρωτό αλλά ο Μήτσιος λέει και αυτός “οχι”

86′ Ο Γώγος κάνει το 2-1 με σουτ