Ματς – “θρίλερ” στη Ριζούπολη – “Αγγλικό” σκορ στο Απόλλων Σμύρνης – Βόλος

0
69

Ματσάρα στη Ριζούπολη. Το 3-0 του Απόλλωνα έγινε 3-3 στο 92′ με τον Βόλο να μένει… στεγνός σε ένα φοβερό παιχνίδι.

Απίστευτο ματς στη Ριζούπολη, διαφήμιση της Super League. Πάθος, ένταση, ευκαιρίες, πέναλτι, έξι γκολ και μια σπουδαία ανατροπή από τον Βόλο που πήγε και… γύρισε.

Ο Απόλλων είχε ένα κάρο ευκαιρίες, κατάφερε να πάρει προβάδισμα με 3-0 στο 55’ αλλά στη συνέχεια βραχυκύκλωσε και έδωσε την ευκαιρία στην ομάδα της Μαγνησίας για μια επική ανατροπή σε 32 λεπτά.

Η ομάδα του Άνχελ Λόπεθ με ένα καταπληκτικό come back το έκανε 3-3 στις καθυστερήσεις και έμεινε… στεγνή σε ένα ματς που έβρεξε γκολ.

Λυτρωτής στο 92′ ο Κολόμπο μετά από ασίστι του Ουάρντα.

Απόλλων Σμύρνης (Γιώργος Παράσχος): Βέρχουλστ, Μπρούσιτς, Χουχούμης (76’ Τσαμπούρης), Λισγάρας, Ντομίνγκες, Μπαξεβανίδης, Κολ (76’ Φερνάντεθ), Τσιλούλης (59’ Σλίβκα), Ιωαννίδης, Μπεντινέλι (83’ Μουνιέ), Φατιόν.

Βόλος (Άνχελ Λόπεθ): Γκαραβέλης, Μαρτίνες (70’ Μπαρτόλο), Φερράρι, Μήτογλου (50’ Νίνης), Κολόμπο, Ριένστρα, Δημόπουλος, Κιάκος (50’ Γέντρισεκ), Δουβίκας, Περέα, Ουάρντα.