Κακή ήττα για την Παναχαϊκή 1891(2-1) απο τον Αία Γαστούνης εκτός έδρας

0
65

Ήττα σόκ γνώρισε η ομάδα της Παναχαϊκής 1891 κόντρα στον Αία Γαστούνης εκτός έδρας την Κυριακή 6 Φεβρουαρίου 2022 στις 15:00 ,στον αγώνα που διεξήχθει στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας στο Δημοτικό Στάδιο Γαστούνης και δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί το στραβοπάτημα του Τηλυκράτη Λευκάδας με τον Παναιγιάλειο Γ.Σ εντός έδρας.

Η ομάδα του Αλέξη Γαβριλόπουλο προηγήθηκε στο σκόρ με τον Παπχριστόπουλο στο 16′ λεπτό που ήταν και το σκόρ για το πρώτο ημίχρονο. Η ομάδα της Πάτρα ισοφάρισε σε 1-1 με τον Κέρι στο 70′ λεπτό και έκανε το τελικό 2-1 για την ομάδα της Γαστούνης έκανε στο 89′ λεπτό ο Βράμπι.

Σκόρερς: 16′ Παπαχριστόπουλος , 89 ‘ Βράπι/70’ Κέρι

Διαιτητής: Ρέκκας(Μεσσηνίας)

Βοηθοί: Μπουρίκας – Γκούμας(Μεσσηνίας)

Παρατηρητής Διαιτησίας: Κύριου(Αρκαδίας)

Αίας Γαστούνης(Αλέξης Γαβριλόπουλος): 1. Καραμανλής, 2. Στανής, 3. Βασιλικόπουλος, 5. Βατσής, 4. Ρίλντι, 8. Δούλος, 6. Τσακοπιάκος, 11. Ντελγκάδο, 7. Σταθάτος © (75’ 14. Βράπι), 9. Παπαχριστόπουλος  (93’ 20. Γκουστάβο), 10. Ζοάο.

Παναχαϊκή 1891(Σούλης Παπαδόπουλος): 1. Αθανασόπουλος, 3. Λιποράσε, 5. Καρπαθάκης (87’ 14. Κωνσταντακόπουλος), 4. Σμίλτος, 7. Στεργίδης ©, 16. Γούλας (46’ 17. Μπουρλάκης), 10. Χαντί, 6. Τεγούσης (91’ 19. Κυβελίδης), 11. Καρακλάιτς (65’ 9. Μικελάτος), 20. Κέρι, 8. Αλεξόπουλος.