Ήττα με διαμαρτυρίες για την Κ19 του ΠΑΣ Γιάννινα από την ΑΕΚ

0
145

Ήττα με 2-0 γνώρισε η Κ19 του ΠΑΣ Γιάννινα από την αντίστοιχη της ΑΕΚ το μεσημέρι του Σαββάτου στο γήπεδο της ΕΠΣΗΠ για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών στην Super League Interwetten.

Το 1-0 για την Ένωση ήρθε από λάθος της άμυνας του ΠΑΣ Γιάννινα, με τον Ρουκουνάκη να χρίζεται σκόρερ ενώ από πέναλτι που κέρδισαν οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 2-0 με τον Κοσίδη.

Λίγα λεπτά αργότερα ο διαιτητής έδειξε κόκκινη κάρτα στον προπονητή του ΠΑΣ, Χρήστο Αγγέλη για διαμαρτυρία. Οι Γιαννιώτες ζήτησαν πέναλτι για δύο φάσεις, σε ανατροπή του Μαχαιρά και στο δεύτερο μισό σε χέρι παίκτη της ΑΕΚ στην περιοχή ωστόσο ο διαιτητής δεν έδωσε κάποια παράβαση.

Από πλευράς ΠΑΣ έγιναν ευκαιρίες στη περιοχή της ΑΕΚ και στα δύο ημίχρονα αλλά δεν τα κατάφερε.