Ήττα για ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου – Λευκή ισοπαλία στην Κέρκυρα για Αναγέννηση Άρτας

0
29

Εμβόλιμες αγωνιστικές και εξ αναβολής παιχνίδια της Γ’ Εθνικής πραγματοποιήθηκαν την Τετάρτη (28/4).  Στον 5ο όμιλο, η Θύελλα Κατσικάς πήρε πολύτιμο τρίποντο επί της ΑΕΜ, η Αναγέννηση Άρτας πήρε το “χ” στην Κέρκυρα, ο Τηλυκράτης επικράτησε 3-0 του ΟΦΑΜ, ενώ ο Αμβρακικός Λουτρού νίκησε 2-0 τον Αχέροντα Καναλακίου.

Οι Ορφέας Ξάνθης και Ποσειδώνας Μηχανιώνας συνέχισαν να βρίσκονται στην κορυφή του 1ου και του 2ου ομίλου, αντίστοιχα, καθώς επικράτησαν στις έδρες των ΑΕ Αμπελοκήπων (1-2) και Νίκης Αγκαθιάς (0-2).

Το ίδιο συνέβη στον 5ο όμιλο και με την Αναγέννηση Καρδίτσας, η οποία συνέτριψε 5-0 φιλοξενώντας τον Εθνικό Νέου Κεραμιδίου. Ενώ στον 10ο η πρωτοπόρος ΑΕΕΚ ΣΥΝ. ΚΑ. έμεινε στο 0-0 με τον Ατσαλένιο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος – 8η αγωνιστική

ΑΕ Αμπελοκήπων-Ορφέας Ξάνθης 1-2
Ηρακλής-Απόλλων Παραλιμνίου 2-2
Αναγέννηση Θαλασσιάς-Εθνικός Σοχού 1-2
Αετός Οφρυνίου-Ελπίδα Σαπών 3-0
Νέστος Χρυσούπολης-ΑΕ Ευόσμου 3-2
Αλεξανδρούπολη FC-ΑΕ Διδυμοτείχου 3-1
Άρης Αβάτου-Πανδραμαϊκός 1-2
Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου-Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου 0-3 (Άνευ αγώνα)

2ος όμιλος – 8η αγωνιστική

Μακεδονικός-Εθνικός Γιαννιτσών 2-0
Αγροτικός Αστέρας-Θύελλα Σαρακηνών 1-1
Αναγέννηση Πλαγιάς-Αετός Βαρβάρας 3-1
Νίκη Αγκαθιάς-Ποσειδών Μηχανιώνας 0-2
Εδεσσαϊκός-Νέα Καλλικράτεια 0-4
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας-Θερμαϊκός Θέρμης 0-1
Μ. Αλέξανδρος Τρικάλων-ΠΑΟ Κουφαλίων (29/4)
Ρεπό: Αναγέννηση Γιαννιτσών

3ος όμιλος – 8η αγωνιστική

Ερμής Αμυνταίου-Ατρόμητος Παλαμά 1-1
Μακεδονικός Φούφα-Οικονόμος Τσαριτσάνης 1-4
ΑΣ Μετέωρα-ΑΕ Καρίτσας 0-3
Αετός Μακρυχωρίου-ΑΟ Σελλάνων 3-1
Κοζάνη-Ηρακλής Λάρισας 2-0
Αναγέννηση Καρδίτσας-Εθνικός Ν. Κεραμιδίου 5-0
Δίας Δίου-ΠΟ Φήκης 1-1
Ρεπό: ΠΟ Ελασσόνας

5ος όμιλος – 7η αγωνιστική

ΑΕ Λευκίμμης-ΠΑΣ Πρέβεζα 1-0
Τηλυκράτης-ΟΦ Αγίου Ματθαίου 3-0
Θύελλα Κατσικάς-ΑΕ Μεσολογγίου 1-0
Αμβρακικός Λουτρού-Αχέρων Καναλακίου 2-0
Θύελλα Μοναστηρακίου- Αστέρας Καληράχης 0-2
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας-Παναγρινιακός 2-1
ΑΟΚ Κέρκυρα-Αναγέννηση Άρτας 0-0

Μπορεί να είναι εικόνα κείμενο που λέει "Βαθμολογία 1. Αποτελέσματα Πρόγραμμα Αχέρων Καναλακίου 2. 7 Λευκίμμη 17:5 3. 16 7 11:5 Τηλυκράτης Λευκάδας 4. 16 7 10:4 Αστέρας Καληράχης 5. 15 7 Άγιος Ματθαίος 11:6 6. 13 7 10:7 Αναγέννηση Άρτας 7. 13 7 AO Κασσιόπης 7:6 8. 11 7 8:17 Παναγρινιακός 10 7 10:6 Αμβρακικός Λουτρού 10. 9 7 5:6 8 Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέ... 11. 6 Πρέβεζα 5:9 5 12. 7 4:7 Θύελλα Κατσικάς 4 13. 7 4:13 ΠΑΣ Θύελλα Μοναστηρακίου 4 14. 7 Α.Ε. Μεσολογγίου 10:15 4 6 1:7 2"

9ος όμιλος – 3η αγωνιστική

Εθνικός Σκουλικάδου-Διαγόρας Βραχνεΐκων 0-1
Αίας Γαστούνης-ΑΟ Διαβολιτσίου 1-2

10ος όμιλος – 8η αγωνιστική

ΑΟ Δαμάστας-Γιούχτας 0-0
ΑΟ Πόρου-Ρεθυμνιακός 1-3
ΑΕ Νεάπολης-Ηρόδοτος 0-1
ΑΕΕΚ ΣΥΝ. ΚΑ.-Ατσαλένιος 0-0
ΑΟ Αγίου Νικολάου-Αναγέννηση Ιεράπετρας 4-0
Αστέρας Ρεθύμνου-Πλατανιάς 1-0
ΑΟ Παλαιόχωρας-Άρης Σούδας 0-3 (Άνευ αγώνα)
Αλμυρός Γαζίου-Άρης Ρεθύμνου 3-0 (Άνευ αγώνα)