Έκανε το 2/2 ο ΠΑΣ Γιάννινα WBC στην Α1, 93-75 τις Εσπερίδες

0
129

Νέα δυναμική εμφάνιση για τον ΠΑΣ και 2/2 στο πρωτάθλημα μετά την εντός έδρας νίκη επί των Εσπερίδων Καλλιθέας με 93-75.

Δεύτερη νίκη και για τον ΠΑΣ Γιάννινα, με την ομάδα της Ηπείρου να επικρατεί με 93-75 των Εσπερίδων. Μετά από ένα αμφίρροπο πρώτο δεκάλεπτο (19-19), ο ΠΑΣ άρχισε να ξεφεύγει στο σκορ, φτάνοντας σε διψήφια διαφορά στο ημίχρονο (43-33), την οποία, αργά αλλά σταθερά, αύξανε μέχρι το φινάλε του ματς.

Σαμάνθα Κούπερ και Αγγελική Βιντσιλαίου έκαναν την διαφορά για την νικήτρια ομάδα, με την πρώτη να έχει 24 πόντους και την δεύτερη 23 πόντους, οκτώ ασίστ και πέντε κλεψίματα! Για τις Εσπερίδες, η Γκίλντεϊ είχε 18 πόντους.

ΠΑΣ Γιάννινα-Εσπερίδες Καλλιθέας 93-75

Διαιτητές: Πιτσίλκας-Παζώλης-Μπουγλός Π.

Δεκάλεπτα: 19-19, 43-33, 68-55, 93-75

ΠΑΣ Γιάννινα (Δουβίτσας): Πανούση 9(1), Σαρηγιαννίδου 7(1), Ντάλα3(1), Κατσαμούρη 4, Κούπερ 24(4), Βιντσιλαίου Α. 23, Βέντρελ 12(3), Πάφη , Χρηστάκη, Μπατλερ 5, Βιντσιλαίου Σ. 4.

Εσπερίδες (Σκληρός): Γκίλντει 18(2), Καμμένου 3(1), Κριμπλ 14(4), Πατεράκη 14, Μπενέκη 5, Τσιχλάκη, Ουίλαρντ 13, Κολλάτου 8(1).